בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | אמנים | הכר את האמן - אורטל אדרי

הכר את האמן - אורטל אדרי

הכר את האמן - אורטל אדרי

מתי התחלת לשיר?

עד שירותי בצבא לא ידעתי שאני יודעת לשיר. בזמן הטירונות היינו במסדר בוקר והרס"ר החל לספור את החיילים, בזמן שהוא סופר אותנו התחלתי לזמזם איזשהו שיר והייתי בטוחה ששרתי לעצמי בשקט אבל הרס"ר שמע זאת וניגש אליי, מאוד נלחצתי כי הבנתי שעשיתי משהו אסור באמצע המסדר. במקום העונש שחשבתי שאקבל, הרס"ר שאל אותי האם אוכל לשיר בטקס ההשבעה של הטירונות את "שיר המעלות"? חשבתי בתחילה שהוא צוחק עליי כי מעולם לא שרתי לא בבית ובטח לא מול קהל, לבסוף שרתי בטקס לראשונה כשכולי רועדת, מזיעה ומפוחדת. בסיום השיר קיבלתי מחיאות כפיים סוערות והמון פרגון וכאן התחלתי להבין שיש בי משהו שכנראה לא ידעתי עליו והתחלתי לשיר.

מתי הבנת שהמוזיקה היא לא רק תחביב וזה מה שאת רוצה לעסוק בו?

לאחר אותו טקס ההשבעה בטירונות, התאהבתי במחיאות הכפיים והפרגון שקיבלתי לאחר ששרתי והתחלתי ללכת לקריוקי מידי סוף שבוע כשהייתי חוזרת מהבסיס, וכל פעם מחדש כשהייתי מקבלת מחיאות כפיים הייתי אומרת לעצמי שאני רוצה לעסוק בזה ולא כתחביב ואז מצאתי מודעה באינטרנט על בית ספר "אוברטון" לזמרים עם צדי צרפתי ריקי גל ועוד. חשבתי לעצמי שפה ההזדמנות לקחת את עניין השירה ברצינות ונרשמתי לאודישן, זה היה בעצם גם האודישן הראשון בחיי, שוב ניגשתי לשיר מפוחדת ורועדת ולבסוף קיבלתי תשובה שאכן התקבלתי לבית הספר. כאן באמת הבנתי שזאת לא אשליה שלי או של הרס"ר שגילה לי את השירה אלא גם אנשי מקצוע אומרים לי זאת והתחלתי לקחת את העניין ברצינות רבה.

מהו הסגנון המוסיקלי שלך?

הסגנון המוזיקלי שלי משלב מספר סגנונות – רוק, בלוז, סול ואר אנד בי – יחד אני יוצרת משהו חדש ומיוחד משלי.

מהו ההישג הגדול ביותר אליו הגעת עד היום?

עשיתי מספר דברים בהם אני רואה הישג, אך הגדול והחשוב ביותר עבורי היה להתחיל להופיע עם להקת הרוק/בלוז והקאברים הוותיקה "שליחי הבלוז" בניהולו של הגיטריסט האגדי והמוזיקאי צלי סיגלסקי . החיבור החל לפני שנתיים וחצי ועד היום אנחנו מופיעים בכל הארץ יחד עם מיטב שירי הרוק, הבלוז והסול.

מהו החלום המוזיקלי הגדול ביותר שלך?

להקליט אלבום באנגלית ולהופיע איתו ברחבי העולם.

מודלים לחיקוי/השראה?

יש לי המון מודלים להשראה כיון ואני  מושפעת ממספר סגנונות מוזיקליים – מכריסטינה אגילרה, סלין דיון וארתה פרנקלין ועד bjork, אנוק ולד זפלין. מכל אחד אני לוקחת משהו שמדבר אליי ומכניסה אותו למחסן הכלים שלי.

עם מי היית רוצה להקליט דואט?

עם להקת היהודים, כמעריצה זה יהיה אתגר מדהים וכבוד גדול עבורי.

האם מלבד ביצוע השירים את גם כותבת/מלחינה/מעבדת?

אני אכן כותבת את חלק משירי, כשהראשון ביניהם הוא סינגל הבכורה שלי "לבדי". בנוסף אני שותפה בהלחנתם יחד עם בעלי אליאור אדרי שאחראי על מרבית הלחנים לשיריי.

יש לך אמונות טפלות או הרגלים מיוחדים לפני הופעה?

ההרגל המיוחד שלי הוא להביא חברים ואנשים שאני אוהבת שיהיו איתי מאחורי הקלעים עד שתתחיל ההופעה, זה עוזר לי להוריד את מפלס הלחץ לפני ההופעה.

באילו קשיים נתקלת בדרך להפקת השירים הראשונים שלך?

היו קשיים של פתיחות וחשיפה של הרגעים הכי אינטימיים בחיי. אך הקשיים העיקריים היו כלכליים, השילוב של עבודה ודאגה למחייה ובמקביל לכך הוצאות כלכליות רבות בעבור הפקת שירים. הייתי עובדת ימים ולילות והרבה שעות. זה היה מאוד קשה אך עם זאת מתגמל ומאתגר להציב לעצמך יעדים ולכבוש אותם.

איזו פלטפורמת מדיה נתנה לך במה וחשיפה הכי גדולה?

את החשיפה הכי גדולה קיבלתי כאשר השתתפתי ב"כוכב נולד 9", בזכות התוכנית המון אנשים מכירים אותי, מגיעים להופעות ומלווים אותי לאורך כל התהליך.

האם במקביל להוצאת סינגל אל הרדיו קידמת את השיר באמצעות רשתות חברתיות? מהלכים מיוחדים שעשית?

היה לי חשוב מעבר לקידום שיר ברדיו, לצלם לסינגל הראשון שלי קליפ מושקע וייחודי, ולפרסם אותו ביוטיוב ובפייסבוק. זה לא טריוואלי להוציא לסינגל ראשון קליפ, אך הרגשתי שהרשת מהווה פלטפורמה נהדרת לאמנים וליצירת קהל חדש. לכן על מנת להפוך את השיר לוויראלי יותר צילמתי קליפ לסינגל הראשון שלי "לבדי".

טיפ חשוב ואישי לאמנים מתחילים?     

תמיד לייצר עשייה. להופיע, לשיר, לנגן, לכתוב, להלחין וכנגד כל הקשיים בדרך – לא להרים ידיים אלא להמשיך עם האמת שלך ולהאמין ביצירה שלך.

בימים אלו אני עובדת על…

אלבום בכורה, לא מזמן שחררתי את הסינגל הראשון שלי "לבדי", ובקרוב ישוחרר גם הסינגל השני "איבדתי אותך". בנוסף, יש כמה פרויקטים שמתבשלים ואני מקווה שבקרוב יצאו לפועל.

לסיום, אם לא הייתי מוזיקאית,  הייתי רוצה להיות..

לא אוותר על המוזיקה כל כך בקלות.

פייסבוק | יוטיוב

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה