בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | אמנים | הכר את האמן - שי נאור

הכר את האמן - שי נאור

הכר את האמן - שי נאור

הכר את האמן הפעם עם הזמר והיוצר שי נאור.

ספר לנו קצת על עצמך:
מה אני? אני רק בנאדם, אני חי ונושם כמו כולם… קוראים לי שי נאור, מנגן ושר מאז ומתמיד. נושם וחי מוסיקה, אוהב המון סגנונות. מלחין את כל השירים שלי וכותב את המילים של רובם. מאוד אוהב להופיע, מת על קהל.

האם מלבד ביצוע השירים אתה גם כותב/מלחין/מעבד?
כן בהחלט. אני חושב שזמר נשמע הכי טוב עם השירים שהוא מלחין לעצמו, זמר שהוא גם מלחין מודע ליכולות ולמגבלות שלו. גם בכתיבת המילים, הרבה יותר כיף לי לשיר שירים שאני כתבתי ואני יודע על מה מדבר הטקסט. עיבוד מוסיקלי לשיר לוקח את השיר מידי היוצר ומעביר אותו דרך מסננים, לפעמים זה נהדר ולפעמים זה מרחיק את השיר מהיוצר. אני אוהב לעבד שירים אבל מאמין שעיבוד טוב ומושקע לא יכול להיות תחליף ללחן איכותי ומילים מתאימות.

מתי הבנת שהמוזיקה היא לא רק תחביב?
זה זיכרון מאוד מוקדם… בטיול שנתי בכיתה ו' ביקשו ממני לשיר במיקרופון. שרתי שיר שהמצאתי בעצמי (בכיתה ו' לא כותבים ומלחינים אלה ממציאים) וקיבלתי תגובות נלהבות. בעצם אפשר לומר שזו הפעם הראשונה שהמורה שלי אמרה לי משהו חיובי ולא רק "שי צא החוצה" או "שי שב בשקט".

איך היית מגדיר את הסגנון המוסיקלי שלך?
אני מושפע מהמון ז'אנרים מוסיקליים ואוהב ליצור עם כל הצבעים האפשריים. אני משתמש בחומרים מערביים ומזרחיים כאחד ומשלב אותם למוסיקת רוק נשמה ישראלית, פשוטה ולא מתחכמת.

מהו ההישג הגדול ביותר אליו הגעת עד היום?
מבחינתי אני גאה במיוחד על זה שאני מנצח את ה"שדים" שלי כל הזמן וממשיך להלחין ולכתוב למרות הפחד שלי- שאולי אני לא מספיק טוב.

מהו החלום המוזיקלי הגדול ביותר שלך?
קהל גדול שיתרגש כשיקשיב לשירים שלי.

מודלים לחיקוי/השראה?
כילד אהבתי והושפעתי המון מעפרה חזה. כבר בכיתה א' אני זוכר את עצמי שר ומתופף על השולחן שיר של עופרה חזה בתימנית, אני מאוד מחובר לשורשים התימנים שלי. בכיתה ז' הכרתי את טרייסי צ'פמן ושינייד אוקונר והתאהבתי לכל החיים. בגיל מאוחר יותר התחברתי לזהר ארגוב, אני אוהב את השירה המשוחררת שלו, כאילו הוא לא מתאמץ בכלל להוציא קול כל כך נפלא. בוב מרלי הוא הזמר היוצר האהוב עלי בעולם ואני מאמין שלמוסיקה שלו יש תכונות מרפאות.

עם מי היית רוצה להקליט דואט?
עם כל מי שתהיה לי איתו הפריה הדדית. אני מאוד אוהב שיתופי פעולה ויצירה משותפת.

יש לך אמונות תפלות או הרגלים מיוחדים לפני הופעה?
נורא חשוב לי להגיע להופעה צלול ומרוכז, אני נורא מתרגש תמיד ומנסה להזכיר לעצמי ליהנות ולהתענג על הזמן. עדיין לא מצאתי את הדרך הנכונה להעביר את היום לפני ההופעה…

באילו קשיים נתקלת בדרך להפקת השירים הראשונים שלך?
כסף.אם היה לי המון כסף הייתי עובר לגור באולפן.

פידבק מיוחד שקיבלת מהתקשורת/קהל?
שלחתי קלטת לחברת תקליטים גדולה וקיבלתי תמיכה חלקית והמון המון הכוונה ופרגון. השירים שלי 'עוד', 'כל חושי' ו-'תנודות במים' נבחרו לפסטיבל השירים של ישראל. אבל הכי מרגש זה כשבאמצע היום מישהו מספר לי פתאום שהדיסק שלי רץ באוטו כל היום, שהילדים זוכרים את כל השירים בעל פה, שנהייתי ממש חלק מהמשפחה.

טיפ חשוב ואישי לאמנים מתחילים?
קודם כל תדעו מה אתם רוצים. לשיר לחבר'ה או להפוך לדמות ציבורית. רק אחר כך תוכלו לתכנן את הדרך.

בימים אלו אני עובד על…
כתיבת שירים שישמחו וירגשו, בדרך להקליט דיסק חדש.

אם לא הייתי מוזיקאי, הייתי רוצה להיות…
סופר. אבל הייתי יכול להיות המון דברים: שף, מעצב בגדים, מכונאי רכב ואופנועים, קבלן בניין, איש עסקים, נהג רכב חירום, איש מחשבים, מהנדס, טייס, ספר… בטוח שלא גנן – כי אני לא מצליח לגדל כלום…

ולסיום- מסר לאומה:
תבנו את החיים שלכם עם כמה שפחות דאגות.

פייסבוק | יוטיוב

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה