בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | אמנים | הכר את האמן - תומר גלרון

הכר את האמן - תומר גלרון

הכר את האמן - תומר גלרון


הכר את האמן הפעם עם תומר גלרון, זמר, יוצר, שחקן ומורה למשחק.

ספר לנו קצת על עצמך:
בן 40, שחקן קולנוע, תאטרון וטלויזיה, מורה למשחק. לאחרונה הפכה המוסיקה לחלק מהיצירה השוטפת שלי.

האם מלבד ביצוע השירים אתה גם כותב/מלחין/מעבד?
כן אני כותב ומלחין שירים מקוריים, שייראו אור באלבום שאני מקליט בימים אלה.

מתי הבנת שהמוזיקה היא לא רק תחביב?
המוסיקה מצד אחד היא מקום שמחבר אותי לעצמי, מנקה ולפעמים גם מרפא אותי ומצד שני הנסיון שלי כשחקן לימד אותי שכדי שמשהו יגיע רחוק צריך לקחת אותו רחוק, ז״א שמבחינתי המוסיקה מפסיקה להיות תחביב כשאני מפסיק לנגן ומשקיע בקידום שיר שיצא, או בלהשיג מימון לשירים הבאים שיצאו.

איך היית מגדיר את הסגנון המוסיקלי שלך?
רוק עם זליגות קלות לכיוונים נוספים.

מהו ההישג הגדול ביותר אליו הגעת עד היום?
מבחינתי ההישג המוסיקלי החשוב ביותר הוא שבסדרה 'שבתות וחגים' הצלחתי לשזור בעלילה רגע שבו אני בדמותו של איתן מנגן על גיטרה לרומי אבולעפיה בדמות דניאלה, שיר של חייל שנהרג במילוי תפקידו, ברי חזק ז״ל, וברי סחרוף הלחין, שנקרא 'ריבונו של עולם'. לאחר מכן השיר הוקלט באולפנו ובעיבודו של יוני בלוך ונמכר בחנויות הדיסקים באלבום הפסקול לשירים מתוך הסדרה 'שבתות וחגים'.

מהו החלום המוזיקלי הגדול ביותר שלך?
החלום המוסיקלי הגדול ביותר שלי הוא פשוט להמשיך, להמשיך בדרך זו. אני כל כך נהנה בה לכתוב לנגן ולשיר ללמוד ולהתפתח להקליט ולהופיע להשפיע על הקהל ולעבוד עם מוסיקאים נוספים.

מודלים לחיקוי/השראה?
מהארץ אני מאוד אוהב את גבריאל בלחסן ז״ל, עמיר לב, מיכה שיטרית, יהלי סובול ואביתר בנאי, הם בהחלט מהווים מקור השראה. בחו״ל Radiohead, Tom Waits, Sparkle Horse, PJ Harvey.

עם מי היית רוצה להקליט דואט?
הייתי רוצה להקליט דואט עם זמרות שהקול שלהן יכול לפגוש את הקול שלי ממקום שנותן גיוון ועומק כמו דניאלה ספקטור, אפרת בן צור, לאה שבת, יובל דיין או זמרים שגוון קולם דומה יותר לשלי אך גם יכול להיווצר שילוב מעניין
כמו עמיר לב ,עמיר בניון, שולי רנד.

יש לך אמונות תפלות או הרגלים מיוחדים לפני הופעה?
אני נכנס לבמה ברגל ימין אם אני זוכר. ואם אני ממש מתרגש כניראה שאגרוב לי גרביים שחורות, זה מתקשר אצלי להצלחה ובטחון.

באילו קשיים נתקלת בדרך להפקת השירים הראשונים שלך?
כשעובדים על שיר אפשר לפתח אותו לכל מיני כיוונים אצלי זה בדרך כלל מגיע מהבטן אני מקליט סקיצה עם גיטרה ואיזה ביט מהתופים בקלידים, או עם פסנתר וביט, וזה מספיק בשבילי, כי אותי בדר״כ מעניין הסיפור של השיר, הקושי מתחיל במקום שבו מתחילים לחשוב מהראש על המלודיה – המוסיקה הפיתוח שלה ויש איז נסיון להביא לקהל משהו מלוטש ועדיין מעניין ובכל זאת גם פשוט וכמובן שכשהדבר תלוי גם בנגנים וטכנאי הקלטה ומעבד נוצר שיח ומגיעים רעיונות וצללים חדשים ואין לזה סוף , וזה כיף ונוצר מעוף אבל אז מגיע השלב שבו חייבים להחליט מה הבסיס של השיר לא להתפזר ולהישאר נאמנים לעצמנו ולשיר.

פידבק מיוחד שקיבלתם מהתקשורת/קהל?
אחד משדרני הרדיו התקשר אלי ואמר לי שהשיר מרגש אותו מאוד שיש בו אווירה מיוחדת שמדברת על הבחירות שלנו בזוגיות , כשסיימנו את השיחה הוא אמר שישמיע את השיר בתכנויות הרדיו שהוא מנחה ושהוא ממתין לשירים הבאים בציפיה זה מאוד חימם את ליבי.

טיפ חשוב ואישי לאמנים מתחילים?
להתאמן בלי סוף ולהפתיע עת עצמינו כל הזמן, להתקין חדר מוסיקה מדוגם במקום מגוריכם ועם הזמן להיות מסוגל לנגן ולהקליט לבד.

בימים אלו אני עובד על…
בימים אלה אני מגבש את החומרים ומקליט את שאר האלבום ובונה את ההופעה וגם בחזרות להצגה: חלום ליל קיץ של וויליאם שייקספיר בבימויה של דליה שימקו, שתעלה בפברואר הקרוב.

אם לא הייתי מוזיקאי, הייתי רוצה להיות…
אם לא הייתי מוסיקאי ושחקן הייתי פותח חומוסיה להכין חומוס וסחוג זה בריא ומזין וזו יצירה בפני עצמה.

ולסיום – מסר לאומה:
יש לי הרגשה שהמוסיקה – כדאי שהיא תהיה חלק מחיינו בצורה הפעילה של העניין, לנגן ולשיר זה לאתגר את המוח ולשמור על השפיות,כל אדם כדאי לו להפוך את חייו לחלק מהמוסיקה של היקום.

 לצפייה בקליפ ענני זהב

 

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה