בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | אמנים | הכר את האמנית - מירי שמשי

הכר את האמנית - מירי שמשי

הכר את האמנית - מירי שמשי

הכר את האמן הפעם עם מירי שמשי, זמרת, יוצרת וסטודנטית לרפואה.

ספרי לנו קצת על עצמך:
בת 25 מהעיר ראשון לציון, לומדת רפואה כללית בבוקרשט שברומניה ויחד עם זאת כותבת, יוצרת ומלחינה. עברתי לפני כשנתיים לבוקרשט שברומניה, שם אני מתגוררת כרגע ובאמצע לימודיי לרפואה כללית. אני גרה כאן עם עוד ישראלים שנמצאים איתי ויחד אנחנו גורמים למקום הזה להרגיש כמו בית ולא כמו חו"ל.
מאז ומתמיד התעניינתי בתחום הרפואה (הן במקצועות אשר למדתי בבית הספר, והן גם בצבא). בצבא פעלתי כדי לשרת בתור חובשת ולראות האם המקצוע שאני רוצה אכן יתאים לי, לאחר מכן רציתי לעשות קצת יותר, אז יצאתי לקצונה וסיימתי בתור מפקדת קורס חובשים. השתחררתי כסגן.

האם מלבד ביצוע השירים את גם כותבת/מלחינה/מעבדת?
בהחלט. הדבר העיקרי שאני אוהבת בשירים שלי זו עצם העובדה שהם שלי. אני אוהבת לכתוב אותם, להלחין, וליצור. הייתי מאוד מעורבת בהפקה עצמה, הן של השיר והן של הקליפ. מלבד כל זה, אני מאמינה כי ייחודיותו של אמן היא ליצור בעצמו ולהביא שירים שיש להם סוג של משמעות עבורו או לסובביו.

מתי הבנת שהמוזיקה היא לא רק תחביב?
האמת היא שיש לכל זה סיפור קטן: זה אכן התחיל מתחביב: התחלתי לכתוב ולהלחין עוד מהתיכון. שם אפילו לא הייתה לי גיטרה או כלי מוזיקלי אחר. כך יצא שהייתי מזמזמת להנאתי שירים שלי ללא לחן ממשי. בסיום התיכון החלטתי לקנות גיטרה ולהביא את השירים האלו לידי ביטוי. כתבתי שירים לעיתים קרובות, ונהגתי לפרסם אותם במלואם (לעיתים רק חלקים מהם) בפייסבוק. שם, לפני ששנה, המפיק שלי ראה את אחד השירים שחברה שלי שיתפה, קרא לי להקליט אותו ומשם זה התגלגל..

איך היית מגדירה את הסגנון המוסיקלי שלך?
קצת קשה לי להגדיר אותו.. אבל הייתי הולכת על סגנון פופ רך או מלודי.

מהו ההישג הגדול ביותר אליו הגעת עד היום?
ישנם שניים שלא יכולה להצביע על אחד מהם ספציפית, אבל מבחינתי הקבלה ללימודי הרפואה שנה שעברה היא אחד מהם, והנוסף הוא עצם היותי מפקדת קורס חובשים בצבא, ההכשרה של חיילים תחתיי והענקת הסיכות היו חלק מרגש בכל קורס שאקח איתי לתמיד.

מהו החלום המוזיקלי הגדול ביותר שלך?
שתהיה חשיפה לשירים שלי וכי יוכלו להגיע לאנשים אשר יזדהו איתם או שייעזרו בהם להתמודדויות שונות בחיים, מאחר והם מדברים על אירועים מציאותיים (בין אם סיפורים אישיים שלי, או כאלו שהתרחשו אצל קרובים/חברים).

מודלים לחיקוי/השראה?
ללא צל של ספק- אמי היקרה. היא אישה חזקה, עצמאית, ובו זמנית, בעלת טוב לב ורצון עמוק לעזור לאחרים. היא מדהימה אותי, ותמיד תמכה בי ללכת רחוק בהגשמת השאיפות והלימודים.

עם מי היית רוצה להקליט דואט?
לנה דל ריי. אני אוהבת את הקול שלה ואת עצם זה שהיא כותבת את השירים, וכי ישנה משמעות מאחוריי כל אחד מהם.

יש לך אמונות תפלות או הרגלים מיוחדים לפני הופעה?
להביא להופעה כל פעם מישהו אחר אשר קרוב אליי. זה מרגיע אותי וזה כיף.

באילו קשיים נתקלת בדרך להפקת השירים הראשונים שלך?
בעיקר בעיות מימון. מאחר ואני סטודנטית ואיני גרה בארץ, לצערי זאת הייתה הבעיה העיקרית. כל השאר די זרם. עצם זה שהשירים הם שלי וכבר הרעיונות היו טבועים בראש לגבי ההפקה, הקליפ וכו'- הכל נעשה בצורה חלקה- עד כדי כך שיצרתי משהו שאני אוהבת ושלמה איתו.

פידבק מיוחד שקיבלת מהתקשורת/קהל?
כן, לא מעט שהתלהבו מהשיר, מהלחן, מהקול האישי שלי ומהקצב עצמו. זה הפתיע אותי וזה כיף!

טיפ חשוב ואישי לאמנים מתחילים?
אני חושבת שהכי חשוב זה לא לוותר. להמשיך לעשות את מה שאתה אוהב, ולהאמין כי השמיים הם הגבול ואם אתה באמת רוצה- אין דבר אשר יעמוד בכוח הרצון הזה.

בימים אלו אני עובדת על:
ישנם עוד חומרים שמחכים לצאת וכולם דברים שלי שכתבתי והלחנתי. אני רק מחכה להחליט כרגע מה ומתי.

אם לא הייתי מוזיקאית, הייתי רוצה להיות…
רופאה 😉

ולסיום – מסר לאומה:
הסינגל האחרון שלי 'בעיניים' הוא שיר כואב וחודר, שמעלה שאלות. במהלך השיר ולפי המילים גם ניתן להבין כי יש כאן הבנה וקבלה כי מה שקרה הוא מה שהיה צריך לקרות. אני נוטה להאמין כי מה שצריך לקרות קורה לנו מסיבה מסויימת, וכי כל דבר שלילי גם כן יכול להועיל לנו לטובה. וגם אם זה לא אכן כך, ואין סיבה ממשית לאירועים אשר מתרחשים לנו בחיינו, אני מאמינה כי אם נסתכל בצורה חיובית וננסה ללמוד הלאה גם מדברים לא חיוביים שקורים לנו בחיים, נוכל רק להפיק מזה.

פרופיל פייסבוק | דף אמן פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב

 

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה