בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | כללי | בקול שופר

בקול שופר

בקול שופר

רגע לאחר המצעדים, הדירוגים והפליילסטים שסיכמו לנו את השנה המוזיקלית שחלפה, החלטנו ברוח החגים, עשרת ימי תשובה, הסליחות והפיוטים להציג בפניכם את הצד 'הרוחני' שבמוסיקה הישראלית.

הז'אנר הדתי-חסידי חווה בארבעת השנים האחרונות התקדמות אדירה לכיוון המיינסטרים. זמרים מובילים במגזר הדתי מצאו את עצמם מושמעים בתחנות רדיו ארציות, מבצעים שיתופי פעולה רבים עם אומנים חילוניים ומקבלים מקום של כבוד במצעדי ההשמעות השונים.

אומנים מוכרים כדוגמת אייל גולן, משה פרץ וליאור נרקיס לא ויתרו ושילבו באלבומיהם לפחות שיר אחד לבורא עולם, מה שמעיד על התחזקות המגמה.

לדבריו של היחצ"ן המוביל בז'אנר הדתי אביאל נחום: "החיבור הזה לא נעשה במקרה, מוסיקה היא גשר שמחבר בין כל האנשים והרבה זמרים דתיים שמים בכוונה דגש על חומרים שידברו לקהל הרחב, ומנגד תחנות הרדיו גילו השנה הרבה יותר מבעבר אוזן קשבת ואוהדת".

אז לא משנה אם בחג הקרוב תבלו את רוב הזמן בבית כנסת או בים הנה לפניכם מקבץ של כמה מהזמרים ששולטים בכיפה:

יובל טייב: אם השמות אום כלתום ופריד אל-אטרש עושים לכם משהו, אתם חייבים להכיר את יובל טייב, אשר כונה 'ילד הפלא של פרדס כץ'. אם הוא לא היה זמר ענק הוא בהחלט יכול היה להיות סוכן מוסד מהשורה הראשונה בזכות השפות הרבות בהן הוא שולט ושר. מעבר לקולו המרטיט יובל הוא מומחה לפיוטים, חזנות, שירים מתוניס ומשאר ארצות צפון אפריקה. יחד עם הרכב הנגנים המרשים שלו מציג טייב הופעה שאתם והסבים שלכם פשוט מוכרחים לראות.

יניב בן משיח: יניב הוא עוד שם מוביל בתעשייה, מדובר "בפנומן קולי" שהופך את המיקרופון למיותר. הוא מזמר למגזר הדתי כבר שנים ואף זכה למלא את היכל התרבות עם מופע בלתי נשכח. רבים מהזמרים בז'אנר הים תיכוני מפרגנים לו, בניהם משה פרץ שביצע עמו את הדואט "אחרי ככלות הכל" ועופר לוי, אשר ידוע בקפדנותו המקצועית, שטען כי מדובר בכישרון ענק.

חיים ישראל: מי שבצעירתו בילה בין דפי הגמרא בישיבה בבני ברק הוא כיום ללא ספק הכוכב בלתי מעורער בשוק המוסיקה הדתי-חרדי, לחיים ישראל יש כל מה שצריך בשביל להיות כוכב חוצה מגזרים. יש לו קול שנוגע, שירים שמרגשים את כולם וכמובן, הוא ניחן ב'לוק' הדרוש.

איציק דדיה: מסתבר שגם למגזר החרדי יש כוכב פופ, איציק דדיה שמו ומלבד כישרונו מתברר כי הוא גם נועז ביותר, שהרי לא בכל יום אומן מצליח במגזר הדתי-חרדי מחליט להתגייס לצה"ל ועוד כותב על זה שיר…

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה