בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | החבר'ה הטובים | החבר'ה הטובים של לינקטון - ארז ברזוליק בוחר את הלינקטונים האהובים

החבר'ה הטובים של לינקטון - ארז ברזוליק בוחר את הלינקטונים האהובים

החבר'ה הטובים של לינקטון - ארז ברזוליק בוחר את הלינקטונים האהובים

חבר'ה הטובים של לינקטון: פרויקט בו אנשי מפתח בתעשיית המוזיקה הישראלית משתפים אתכם בלינקטונים שהכי עשו להם את זה בשנה החולפת.
מדי שבוע ביום חמישי יעלה פלייליסט לערוץ היוטיוב ולבלוג של לינקטון.
השבוע, ארז ברזוליק פזמונאי, עורך טקסטים ומפיק אמנותי כבר 25 שנה. "עבדתי עם וכתבתי לאמנים רבים ביניהם רמי קלינשטיין, מטרופולין, ירמי קפלן, קורין אלאל, מירי מסיקה, דנה אינטרנשיונל, שלומית אהרון, שרית חדד ועוד רבים וטובים. בימים אלו אני משחרר סינגלים מאלבום הבכורה שלי שכולל שירים פרי עטי ולחנים וביצועים של אמנים שהם כולם חברים שאספתי אותם בדרך הארוכה ולאורך השנים. ביניהם אלי סורני, רעות יהודאי, קורין אלאל ועוד ועוד…
בחרתי לפרסם את שיריי בלינקטון בשל הגישה האסתטית והנראות של הדפים ובשל היחס האישי והבלתי מתפשר של הצוות המסור (יעל, דקלה וכל השאר).  כשבחרתי את השירים לפלייליסט האישי שלי מתוך המגוון העצום שהתפרסם בלינקטון חשבתי בלבי שהיצירה הישראלית שהיא כמו צמח דין שנרמס בידיי רשימות הפלייליסט של ערוצי המדיה​,​ שפחות ופחות חושבים במושגים כמו תרבות מקומית, ישראליות ואמנות ויותר על רייטינג ואינטרסים כלכליים. פעם היה אחרת, פעם הרדיו היה יוזם הקלטת שירים, הלחנת שיריי משוררים פניה ליוצרים והעשרת היצירה המקומית. נקווה שנשוב לשם." 

יוטיוב  לינקיפדיה | פייסבוק | אתר

להאזנה לפלייליסט הלינקטונים המלא של ברזוליק

1. נסרין קדרי – לובשת חיוך
כמה נפלאה נסרין וכמה לא נופלת לשום הגדרה מוזיקלית. היא מה שהיא –  קלילה, עמוקה, רוחנית ,סקסית ועל זמנית.  והשיר "לובשת חיוך" כל כך חכם ומלא כנות ונשיות אמיתית שרק צריך שיבוא איזה אלמודובר ויצלם סרט סביבו.

 2. דודי בר דוד – כל החלומות תפוסים
דודי הוא אחד מהיוצרים הכי מוכשרים והכי מרתקים שמסתובבים פה בשנים האחרונות. יש בו את השילוב הנדיר של מילות אמת ולהיטיות מתפרצת. אילו הרדיו היה מתעסק בטיפוח יצירה מקומית באמת, ודאי היה משקה אותו כל יום.

3. טל גורדון ועמר טייאר – קרב יום
כמה נכון השילוב בין זוג הדיוות חנה רובינא וטל גורדון. כאילו בבסיס הציונות נצבת במה לנשים גדולות מהחיים לפעמים הן נביאות, לפעמים מקוננות, לפעמים מעשנות בדממה נוקבת אבל תמיד מלאות חיים. התגעגעתי לטל גורדון הזמרת. כמה טוב היא נשמעת וכמה יפה עליה המוזיקה.

4. דני גלבוע – רע וטוב
איזה טקסט מדהים עם עטיפה מוזיקלית שעושה נעים בבטן. דני גלבוע הוא אחד המעניינים ביותר בביצה המקומית. ושמחתי שהסכים לקחת חלק גם באלבום הפרויקט שלי. הוא איש שמבין את המילים והן מבינות אותו, איש שמבין את הגיטרה ואת הטון הנכון שאתו אפשר לפתות ולהקסים את עולם. מחכה לכל האלבום…

5. דיקלה – אתי
עם דיקלה ביליתי שנה וחצי של כתיבה, שיחות נפש ושיטוט לילי ברחובות תל אביב בעת שעבדנו על אלבומה השני " עולם".  דיקלה תמיד הייתה מוכשרת, מלאת קסם אמנותי ופראות יצרית של יצירה. תמיד היא חלמה להיות אמא ולבנות בית ואני שמח שהיא מגשימה את כל חלומותיה.

6. חן בל רז – אחרת אתה מת
אהבתי את הפרשנות הווקאלית לשירו של שלמה ארצי שקצת מסירה את אבק השנים מהשיר היפה שמצייר תמונת מקום כל כך ישראלית. ממליץ לעקוב אחרי חן בל רז, יצא לי לעבוד איתה על כמה שירים והיא אחת מהשוות כאן

7. ירמי קפלן – לא מושלם
עם ירמי עבדתי על אלבומו "הזמן האבוד" בתהליך יצירתי שכיום "בזמן הזמני" ודאי נחשב קצת לפריבילגי. זכיתי להכיר יוצר ואדם טוטלי באמנותו ובהתעסקותו במוזיקה. אדם שממש כמו בשיר מרגיש כל הזמן 'לא מושלם' ומתוך החסר שואף לטוטליות. וכרגיל אצל ירמי שיר מדליק.

8. רן דנקר- אין לי אף אחד. מתוך הסדרה 'מיגל'
אני אוהב את רן דנקר ולא רק בגלל שהוא יפה כמו שיר אלא ביחוד בגלל הוא אמן מדויק שמצליח לזקק אמת. מחכה שהוא יחזור למוזיקה לגמרי.

9. אריק איינשטיין – ועוד לא אמרתי הכול
זה לא שיר טיפוסי של אריק איינשטיין ולכן הוא כנראה לא יצא בזמנו. אבל כמה מענג השילוב של נתן זך לאיינשטיין שני סמלים של ישראל השפויה החפצה חיים שעוד לא אמרה הכול ועוד יש לה מה לומר.

10. הילה רוח – מוסיקה לפרסומות
כמה היא מדליקה הילה רוח ואיזה פאסון אורבני יש עליה. כאילו תל אביב עדיין חוגגת את שנות ה90 ,כאילו עוד הכל נראה לרגע בסדר. אבל אם לצטט לרגע את היוצרת "כל האכזבות דומות מוסיקה לפרסומות" אהבתי לאללה!

11. משינה – השמיעו קול
"השמיעו קול בשביל מי שנשאר השמיעו קול למי שהוא זר מתוך העיר שאז חלמה ,אל התקווה שנעלמה והרוח שורקת על קריית הממשלה" איזה שיר נפלא שיכול להיות המנון לאומי, אולי לחגיגות ה70 ?  אז משינה חוזרים ,עם מילים נוקבות שאומרות אמת ומצליחות לגעת באופן הכי אמיתי, הכי פשוט ובאמת. האם נשאר מי שיקשיב?

12. גבע אלון – דניאל
כמה יפה השיר הזה ואיך אפשר להרגיש אתו את גלי הכנרת נעים לקצב הגיטרה החשמלית המטריפה של גבע. נדמה לי שאני מכיר את דניאל ובינינו … אילו הייתי צריך לבחור הייתי הולך עליו, ללא היסוס.

13. בן נרדי – אחוז בצבת
"מנוכר, חלומותיי מזוהמים, מתעורר ואותם אני מגשים".  וואו. איזה טקסט וכמה להט. איזה יופי.  כיף לראות שעדיין שירה נכתבת, מולחנת ומוקלטת  בישראל 2018 שימו לב לקולות של בטי פבלו הבלתי נשכחת…

14. יהוא ירון – ציפורים נודדות
אני אוהב שירים על אהבות אורבניות, עם דירות ריקות, אהובות שנעלמות בתום חוזה האהבה וציפורים מקומיות. יהוא ירון כותב שירים נפלאים ושווה לכם להקשיב.

15. שעיה – ליל קיץ   
אלתרמן ושיריי "כוכבים בחוץ" הם נצחיים. הלחן, העיבוד והביצוע אצל שעיה בהחלט נשמעים אם לצטט את אלתרמן כמו 'רתיחת מטמון בקצף השחור" זה מסקרן ועושה חשק לשמוע עוד .אהבתי מאוד.  

16. Sugar Pain – הבטחות
לא קרוב ולא זר  לא גיבור סופרסטאר  לא נושך, לא הולך, לא נשאר. יצא לי לעבוד עם ארקדי ולכן אני מת עליו. הוא כזה שלא מפסיק לזרום, לא מפסיק לחפש, להיות רעב לדבר הבא ולמצוא לכמה רגעים ולעבור הלאה. אמן נדיר שנחת הפעם בשדות הראפ הנצחיים, ומערבב אותם עם היומיום המתיש של כולנו.

 17. שרי – פסיפס
שיר מדליק במיוחד של דודי ולירון ואיזה כיף לפגוש שיר של מלכת הדיסקו הנצחית. כמה היא נשמעת טוב, כאילו לא עברו עשרים שנה אול אולי יותר. וכמה היא יכולה ללמד כמה טריקים את כל הזמרות הצעירות. ברוכה הבאה!

18. מיכל לוטן – כולם
אני אוהב את אווירת התקווה והגספל, עם הביט הכיפי והשירה המרגשת, למרות שבין השורות יש מבט מפוכח שבא גם להתריע ולא רק ללטף. אבל מיכל היא בהחלט אחת המדליקות בשטח.

19. עמרי נובל והאצילים – Everybody’s gone
רוקנ'רול הוא עדיין טעם החיים והשיר הזה מסביר בדיוק למה. בין שלל ההפקות, העיבודים והשכבות לפעמים צריך כמה נגנים טובים וזמר בן זונה שייתנו בראש. אני חושב שהשיר הזה הוא כזה. אהבתי!

20. אורן ברזילי – אומר דברים בשקט
"קיבלתי כבר הכול ואפילו החזרתי בחזרה היום אני מבין החושך לא נורא" אני אוהב את השירים של אורן. תמיד הולכים עד הסוף ופורטים את הרגשות לנשימות עמוקות של עונג מוזיקלי. איזה עיבוד רטרו מקסים ועשיר. אשכרה שיר שמחזיר את האמונה בחיים ומאיר את הדרך.

אחרון חביב  – בחירת המערכת 
21. ברזוליק –  בחורים בלילות
הלינקטון הכי חם וטרי מהאלבום החדש. הוא עושה לנו נעים בלב ומרגיש לנו כמו שיר נכון לפתוח איתו סופשבוע מרים.

 

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה