בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | החבר'ה הטובים | החבר'ה הטובים של לינקטון - האזינו לפסקול לקראת פסטיבל יערות מנשה 2017

החבר'ה הטובים של לינקטון - האזינו לפסקול לקראת פסטיבל יערות מנשה 2017

החבר'ה הטובים של לינקטון - האזינו לפסקול לקראת פסטיבל יערות מנשה 2017

החבר'ה הטובים של לינקטון: פרויקט בו אנשי מפתח בתעשיית המוזיקה הישראלית משתפים אתכם בלינקטונים שהכי עשו להם את זה בשנה החולפת. מדי שבוע ביום חמישי יעלה פלייליסט לערוץ היוטיוב ולבלוג של לינקטון.

פלייליסט החבר'ה הטובים הפעם מוקדש לפסטיבל יערות מנשה, מהאירועים המובילים בארץ למוזיקה ותרבות רב תחומית, שחוזר בפעם התשיעית! "כשאנחנו ביערות מנשה מסתכלים מהצד על הפלייליסט הפסטיבלי הזה שבנו לכבודנו בלינקטון אנחנו מקבלים שוב אישור מחודש למגוון , לצבע ולייחוד של הפסטיבל הזה שלנו. מוזיקה לילדים שגדולים אוהבים ומוזיקה לגדולים שילדים אוהבים, רוחות ממזרח וממערב, נשים וגברים, מכל המגזרים והאמונות, וכולם דוברים  שפה אחת , שפת המוזיקה. נתראה בקרוב מאד ביער ונחגוג יחד את המוזיקה המצוינת שאצרנו לסוף השבוע הפסטיבלי".

הפסטיבל, מבית המועצה האזורית מגידו, יתקיים  בתאריכים 18-20 במאי, בלב אחד היערות היפים בארץ במרחב הביוספרי רמת מנשה. בפסטיבל יתקיימו במשך 3 ימים עשרות מופעים על גבי מספר במות ומתחמים מקבילים. עקב הביקוש המתגבר לכרטיסים, משתנה השנה הפסטיבל ומתרחב – מהבמות ועד למתחם הקמפינג, כאשר בין המתחמים והמופעים יקשטו את היער מגוון מופעי חוצות תיאטרליים וצבעוניים, ברוח פסטיבלי הרחוב, כשהיער משמש לתפאורה ולבמה. המוזיקאים המובילים בארץ יגיעו להשתתף עם אלבומים ומופעים חדשים, הפקות מקור ושיתופי פעולה מיוחדים יעלו לראשונה בפסטיבל, מופעי חו"ל ממגוון ארצות ותרבויות יתארחו ביער, היוצרים החדשים והמבטיחים ביותר בתקופתנו יתגלו על הבמות וכן ישתלבו אירועים ומיצגים רב תחומיים מעולם האמנות הפלסטית ואמנויות הבמה, הרצאות, סדנאות ופעילויות לגדולים ולקטנים. אירוע "חיבורים במרחב" שמתקיים בשבוע שלפני הפסטיבל ומציג שיתופי פעולה אמנותיים שנוצרים ביער, ישאיר את אותותיו ברחבי היער, עם התוצרים האמנותיים שיוצגו לראווה כתערוכה של ממש.

פסטיבל יערות מנשה הוא חלום מקומי שהפך למוסד ארצי, כשפסטיבל קטן בטבע, ביוזמת צעירים תושבי מועצה אזורית מגידו, הפך למוקד עלייה לרגל, אירוע שנתי ארצי ומדובר אליו נוהרים המונים מכל רחבי הארץ. המרחב בו מתקיים הפסטיבל זכה להכרה בינלאומית והוכרז על ידי הרשות העולמית לשמורות ביוספריות של אונסק"ו , ובאמצעות המועצה פועל לשילוב בין הפעילות האנושית של תושבי האזור והמטיילים לבין שמירת הטבע ופיתוח בר קיימא. פסטיבל יערות מנשה נולד מתוך אידאולוגיה זו, במטרה להרוות את הצמא לתרבות אמנותית ומוזיקלית של תושבי האזור, יחד עם חשיפת פנינת הטבע המקומית והתרבותית לקהל רחב ככל הניתן מהארץ כולה, מתקיים מדי שנה במעבי היער המרשים שמוסיף תפאורה טבעית קסומה ומרגשת לכל האירועים המתקיימים בחיקו. מדי שנה גדל הפסטיבל ומוסיף במות, אמנים, מתחמים ותכנים, פותח את שעריו לעוד ועוד שוחרי תרבות, משימה המוכתרת בהצלחה בכל שנה מחדש עם מכירת כל הכרטיסים מראש לאלפי מבקרי הפסטיבל. אך למרות גדילתו המטאורית של הפסטיבל, הגרעין הארגוני שלו עודו מושתת על אותם יזמים מקוריים הפועלים להצלחתו מדי שנה, באווירה משפחתית מחד ובהפקה מקצועית ומוקפדת מאידך.
הפסטיבל הוא אירוע ציבורי, המתקיים לרווחת הקהל שוחר התרבות שלא למטרות רווח. הוא חף מפרסומים ומדגיש את הוויית החופש, התרבותיות והמגוון, לקהל ורסטילי מכל רחבי הארץ. כל אחד יכול למצוא בו מענה: ממוזיקה פופולארית ועד מוזיקה אלטרנטיבית, ממופעי ילדים ועד מופעים לנוער, לצעירים ולילדים ברוחם, מופעים מעולם המוזיקה או מעולם המחול והתיאטרון, תערוכות או הרצאות. אפשר לבוא לנוח או לטייל, להיות צופה מהצד או לקחת חלק פעיל באירועים, במופעים ובסדנאות, מדי שנה, במזג האוויר הנהדר ובחיק הטבע.

כמדי שנה לקראת הפסטיבל, אנו מגישים לכם פלייליסט מלא של כל אמני לינקטון  המשתתפים בו. ניפגש ביערות מנשה!

להאזנה לפלייליסט המלא של אמני לינקטון המשתתפים בפסטיבל יערות מנשה

1. אביתר בנאי – פרגולה

2. מיקה שדה – little things

3. הילה רוח – בום בום

5. לולה מארש – wishing girl

6. אלי מגן – איש העולם הבא

7. אנאעארף – אזל המלאי

8. באטרינג טריו – עיזה קטנה

9. אוזו בזוקה – Dog Fight

10. Garden city movement – She's so untouchable

11. ועדת חריגים – אין לי מקום

12. רועי ריק – בלדה על אהבה עיוורת

13. אורפנד לנד – All Is One

14. אסתר רדא – it's on you

15. ליאורה יצחק – בואי מהלב

16. Malox – Walk like an egyptian

17. גלעד כהנא – זה לא הארדקור

18. פרוייקט בייבי אוריינטל – גלי

19. אלון עדר ולהקה – אזרח השמש ממזרח

20. הפוסי של לוסי – השעון

21. the paz band – freak it

22.טליה אליאב שרה ברברה – ילדותי

23.יקיר הלל – ליל אלול

24.Mayor – Falls in Line

25.Bemet – Happy

26. Tree- travel light (בן גולן) 

27. מוטי עמיר – עצים

28. אולי דנון – כאילו  

29. אליס – משהו לא בסדר

30. ארז דסקל ורב הסיכויים – גברים בעלמא

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה