בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | החבר'ה הטובים | החבר'ה הטובים של לינקטון - האזינו לפסקול שתומר מולוידזון מ88FM הכין לכם לסופ"ש

החבר'ה הטובים של לינקטון - האזינו לפסקול שתומר מולוידזון מ88FM הכין לכם לסופ"ש

החבר'ה הטובים של לינקטון - האזינו לפסקול שתומר מולוידזון מ88FM הכין לכם לסופ"ש

הכירו את החבר'ה הטובים של לינקטון: פרויקט חדש בו עורכי המוזיקה המובילים בארץ משתפים אתכם בלינקטונים שהכי עשו להם את זה בשנה החולפת. מדי שבוע ביום חמישי יעלה פלייליסט לערוץ היוטיוב של לינקטון ולבלוג של לינקטון.

החבר'ה הטובים הפעם בעריכת תומר מולוידזון: היו לי 2 חלומות בילדות: הראשון לעבוד בחנות מוזיקה, ואכן אחרי הצבא התחלתי לעבוד ברשת טאוור רקורדס המנוחה. איכשהו הזמן ברח ובגיל 25 כשעולם המוזיקה החומרי קרס סביבי שאלתי את עצמי איך אני ממשיך לעסוק במוזיקה? איך אני מתעל את הידע והאהבה לפרנסה? לנגן לא ידעתי אבל להשמיע שירים של אנשים אחרים? לעשות למישהו אוסף ולחשוף אותו למוזיקה חדשה? זה היה עבורי אושר שאין לתאר וכך חשקה נפשי להגשים חלום שני: רדיו. התחלתי ללמוד תקשורת במסלול הרדיו של מכללת ספיר והרדיו החינוכי של המכללה רדיו קול הנגב פתח את כל הדלתות: התחלנו שיתוף פעולה עם "חי בערב", מגזין המוזיקה של 88FM והפכתי לעורך ומפיק, לאחר מכן יהודית בן יעקב הותיקה ביקשה את עזרתי והפכת לעורך התוכנית המיתולוגית "כאן שם ובכל מקום" . בתום 3 שנות הלימוד זומנתי לפגישה אצל מנהל 88 משה מורד ומאז אני משדר בתחנה שהייתה לי "מגדל השירים" בילדות. כיום אני מגיש ועורך את כאן שם ובכל מקום (שישי, 17:00), שבת בבוקר (07:00), מפיק את ג'אם 88 (רביעי, 22:00), אחראי על הרשתות החברתיות של התחנה ועוד רגע חוזר למכללת ספיר, רק הפעם כמרצה לעריכה מוזקלית :)

להאזנה לפלייליסט הלינקטונים המלא של תומר מולוידזון

1. Gitla – Citrin: Raven
אני מתחיל עם גיטלה בגלל שהיא מלווה אותי עוד מתחילת הדרך. כבר בקול הנגב הייתי משמיע את מעט החומרים שהיא הייתה מקליטה ומפיצה ביוטיוב וכל הזמן הייתי מציק לה: נו מה עם אלבום?! אז כבר יותר משנתיים עברו מאז וסוף סוף יצא סינגל רשמי מאלבום הבכורה, ללא ספק היה שווה את ההמתנה.

2. פורטיס – מעיר נעלמים
כל המוסיף גורע :)

3. Goldman Brothers – שדות מזהב
האמת המרה היא ששולחים לנו כמות עצומה של מוזיקה דרך באימייל, בפייסבוק, בדיסקים, ביונת דואר, בפקס ובלינקטון כמובן! המצב הזה לא מאפשר האזנה מעמיקה ונדרש סינון ראשון. בדרך כלל אם שיר לא תפס בשמיעה ראשונה אז עוברים הלאה. כך היה עם השיר הזה עד שהפצירו בי להאזין בו שוב ומאז אני לא מפסיק.

4. נועם דיין – Little Place Called Pai
בלוז זו האהבה האמיתית שלי ואין לי מילים לתאר כמה משמחת התעררות הבלוז בישראל בשנים האחרונות. יש אינספור הרכבי בלוז, 2 עמותות בלוז שעשות עבודה מדהימה, פסטיבל בלוז ראשון בתל אביב (בתחילת חודש יולי) וכמובן את האיש היקר הזה נעם דיין: המקבילה הישראלית לביבי קינג בעיניי, למה? רוחב לב, נגינה מלאת רגש וחיוך רחב.

5. ירון בן עמי – מתדרדר
עוד אושיית בלוז חשובה בסצינה המקומית. אם נועם דיין הוא הביבי קינג שלנו, ירון הוא ההוולין וולף שלנו, אבל אם לדייק אז הוולין וולף פוגש את ולדימיר ויסוצקי. טקסטים מושחזים וקול צרוד וסמכותי הופכים את ירון בן עמי לדבר האמיתי.

6. אהוד בנאי – לבדי בואדי
כמה אומץ צריך בכדי להקליט אלבום לבד לחלוטין, רק אתה והגיטרה (לרוב רק הגיטרה, האלבום החדש מורכב מ-11 קטעים 9 אינסטרמנטלים), ועוד יותר במקרה הזה כשאתה כוכב ענק עם קהל שמצפה למוצא פיך ואתה בוחר לשתוק ולתת לגיטרה לדבר, קטע קסום מאלבום קסום ואינטימי.

7. נאג' חמאדי – החיים יפים
אם כבר באומץ עסקינן אז קלטו את החברה האלה: חמישה אנשי תקשורת, כל אחד עם שם מעונב ומקצועי, חושפים צד אחר לחלוטין באישיות שלהם. להיות איש תקשורת פירשו לחשוף את עצמך אבל לנגן ולכתוב שיר? זה כבר לשים את הלב על השולחן ולתת לכולם לקחת חתיכה.

8. היהודים – עברה שנה
נו מה נאמר, היהודים זו האהבה הראשונה, ריח של של רוח נעורים בישראל של שנות המעבר בין האלף ההוא לאלף הזה. וכמו תמיד גם הפעם עברה הרבה יותר משנה מצאת האלבום הקודם וגם הפעם אני שומר להם חסד נעורים.

9. Lucille Crew – What The Hell
אחד ההרכבים הכי טובים שיש לנו כאן, מוזיקאים מיוחדים ומגוונים שמסמלים ומצביעים על כוחה של הגלובליצזיה על המוזיקה הישראלית. ריח של חו"ל אמיתית בלי מבטא ועוד עם זמרת כמו גל דה פז!

10. Maya Isacowitz – My Child
יותר מידי זמן עבר מאלבום הבכורה המושלם שלה (4 שנים!) אבל עכשיו היא חוזרת ולמרות שהסאונד והכיוון קצת השתנו נשמע שזה מכפר על ההמתנה.

11. Dida – Apology
עוד אחת חכיתי לא מעט למוצא פיה וכמה ענוג הוא! שיר קטן אבל ענק.

12. אלון עדר ולהקה – העתיד
שיר פשוט מתוק, אין יותר מידי מה להתפלסף, שיר מתוק על צפייה לנולד והורות.

13. מאור כהן – אדם אחר
זוכרים מה כתבתי על פורטיס? אותו דבר בדיוק.

14. ים רגב – דיקטטורה במסווה של דמוקרטיה
צרות פולטיות לא חסר כאן אבל לחלוטין חסרים כאן שירים שזורקים לנו את האמת בפנים.

15. קרולינה – שירת עבדים
תנ"ך ושירת עבדים זו נוסחא מנצחת והשיר הזה שנכתב בהשראת ספר "שמות" כחלק מפרוייקט "929 ושיר" (מטרת הפרוייקט היא להנגיש את הטקסט התנכי לקהל הרחב), משכלל את הנוסחא.

16. Strings Attached – Brothers In Arms
אוף כמה שאני אוהב גרסאות כיסוי ובטח ובטח כשהן לוקחות את השיר לכיוון אחר. אז נכון הפעם דווקא נשארים נאמנים למקור אבל עם כלי נגינה אחרים לחלוטין וזה כבר קסם בפני עצמו.

17. Noa Bentor – Fall In Love With Me
את נעה בנתור לא הכרתי כל כך עד שהיא הופיעה בג'אם 88 ובמקרה, התמזל מזלי להגיש את התוכנית. כמו שהשיר מבקש כך עשיתי, התאהבתי במקום! הסיפור של נעה לא פשוט אבל היא לא מוותרת לעצמה וביום ש' ה-11 ביולי היא משיקה אלבום שלישי ויפייפה.

18. Noa Babayof – Blue Bound
גילוי נאות: את הנועה הזו אני מכיר, למדנו יחד בספיר אבל יש לי הרבה חברים מוזיקאים והם לא ברשימה הזו ואני לא משמיע אותם אז תרגעו. נועה ברשימה כי היא פשוט נהדרת והיא עושה כאן מוזיקה אחרת בצורה עצמאית וקשה (כמו רוב המוזיקאים המוכשרים בארץ). גם היא משיקה אלבום שני בתמונע, 20 ביולי.

19. אייל בן המוריה – צעק
אדם עם סיפור חיים מטורף שכולל תאונות, מלחמות ואסונות ומתוך חיים שכאלה רק מוזיקה טובה יכולה לצמוח כמו שרק מוזיקה היא התרופה.

20. Full Trunk – Going Home
זה אומנם שיר שקט שלהם אבל מדובר בלהקה הכי מטונפת בארץ. כשהם מופיעים בישראל גם הסינים מתלוננים על הרעש. השיר הזה סוגר את האלבום השני של הלהקה, אלבום גברי, ישראלי אבל בלעז שיעשה לכם נעים בטוסיק.

 

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה