בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | אמנים | הכר את האמן - אליעד מלכי

הכר את האמן - אליעד מלכי

הכר את האמן - אליעד מלכי

האם מלבד ביצוע השירים אתה גם כותב/מלחין/מעבד?
מלבד לבצע את השירים שלי אני גם כותב ומלחין אותם. אני רואה בטקסט משהו מאוד קדוש. באמצעות הטקסט אני רואה את המקור להעביר מסר מסוים לקהל המאזינים שלי. הפירסום שלו זכיתי נעשה בטקסטים יותר קלילים ולכאורה "טראשים", אך מי שבאמת קורא ומבין גם את הסיפור מאחורי השיר, יכול להבין למה בדיוק התכוונתי. הלחן תמיד היה חלק ממני, הוא נוצר בדרכים מעניינות ולא שגרתיות, אני יכול ללכת ברחוב ולפתע יצוץ לחן. אני נוהג להקליט את הלחנים הללו, להגיע הביתה לקלידים ולהעביר אותם לתווים על מנת שישרתו אותי לאחר מכן באולפן.

מתי הבנת שהמוזיקה היא לא רק תחביב?
הבנתי שמוזיקה היא לא רק תחביב כאשר זכיתי להופיע מול קהל מאוד גדול בלווי תזמורות עירוניות שכללו מעל 30 נגנים. תמיד בסוף הופעות הג'אז היו נגשים אלי אנשים ושואלים אותי כיצד לא פרצתי לתודעה עד היום. הרגשתי שאני באמת צריך לעשות משהו עם הכישרון שיש לי בכתיבה ובשירה והעברתי אותו לכיוון של הפופ והדאנס שיותר מקובל היום, מאשר תחום הג'אז והאופרה. במהלך שנים רבות למדתי לימודי מוזיקה אצל מורים רבים ותמיד זכיתי למחמאות על שמיעה מוזיקאלית ועל פוטנציאל עצום אשר היה בי. מהנקודה הזו הצלחתי להגיע ליצירה אמיתית שאותה פרסמתי במהלך הזמן וזכתה להצלחה.

איך היית מגדיר את הסגנון המוסיקלי שלך?
הקו המוזיקאלי שלי הוא אינו אחיד. אני יכול לקחת יצירה ולהעביר אותה בין סגנונות, למשל הדוגמא לקחת את "בונבון סטייל" שהוצאתי לפני מספר ימים ולהעביר אותו לג'אז, כך גם היה עם "סקסי טיים", הסינגל שקדם לו. אני לוקח שיר ומעביר אותו לסיגנונות שונים. הסיגנון מוזיקה שאני אוהב ויוצר בו הוא פופ-דאנס ישראלי. הוא סגנון שמאפשר חופש יצירתי. במהלך היצירה אני גם זוכה לתמיכה רחבה של המפיק המוזיקאלי שעובד איתי- סמיון ברקוביץ'. סמיון תמיד שם בשבילי לפתח איתי את הרעיונות המוזיקאלים, אני מאוד מעריך את מה שהוא עושה בשבילי ואת השעות הרבות שהוא משקיע בי, זה לא מובן מאליו לעבוד עם מישהו שמקבל את השיגעונות הרבים שלי- ותאמינו לי לא קל לעבוד איתי, אני אוהב להתווכח.

מהו ההישג הגדול ביותר אליו הגעת עד היום?
אני נמצא בשוק שנה וחצי בלבד והגעתי להישגים מטורפים- הוכתרתי לסנסציית האינטרנט לקיץ 2014 , כזמר השנה של התוכנית "חותרים למגע" בגל"צ, תופעת השנה בתחום המוזיקה ברשת לשנת 2014 –צינור לילה, ערוץ 10, "מלך הרשת הישראלי" של אתר מאקו לשנת 2015, " הזמר הכי וויראלי" – אתר Ynet ו"הארץ", "שובר האינטרנט לשנת 2015" – ערוץ 24, "אליל הרשת החדש לשנת 2014" -אתר NANA, "סנסציית האינטרנט החזקה ביותר" -אתר תפוז.
אך מתוך כל ההישגים הללו, מבחינתי ההישג הגדול ביותר הוא ההופעה שהייתה לי בפריים טיים לפני שבועיים בערוץ 2 וגם השקת הסינגל החדש :"בונבון סטייל" בפריים טיים של ערוץ 10.

מהו החלום המוזיקלי הגדול ביותר שלך?
החלום המוזיקלי הגדול ביותר שלי הוא להפוך לזמר שבכל שיר שהוא מוציא זוכה למעקב של כל התקשורת והרדיו. הרצון לעבור מתחומי הרשת לתחומי הרדיו יותר. כמו כן להגיע לכמה שיותר קהל, לכמה שיותר אנשים שאוהבים את הפופ שאני עושה. מסינגל לסינגל זה מתעצם- יותר מכירים, יותר עוקבים, יותר אוהבים, יותר מבינים שזה לא סתם גימיק שיש הרבה מעבר וזה לא עתיד להיעלם.

מודלים לחיקוי/השראה?
המודלים לחיקוי שלי בפופ הם: ליידי גאגא, סלינה גומס, מיילי סירוס, מדונה, ג'סטין טימברליק, אינה הרומניה וספטמבר השבדית.
המודלים לחיקוי שלי בקלאסי הם: טום ג'ונס, פראנק סינטרה וביתו ננסי, אנדריאה בוצ'לי, פברוטי, סטיבי וונדר.

עם מי היית רוצה להקליט דואט?
הייתי רוצה להקליט דואט עם זמר מזרחי. כמה שזה ישמע מוזר ככה זה יהיה מעניין. כל אחד מייצג סצנה אחרת בארץ, כל אחד נותן מעצמו את הכיוון שלו במוזיקה. אני מאמין בשילובים של ז'אנרים, זה גאוני ומעניין, השאלה היא כיצד עושים זאת. הייתי רוצה לעבוד עם ליידי גאגא, הכתיבה שלה מאוד מעניינת אותי, הדרך שבה היא יוצרת. גם אני לא בן אדם רגיל בכתיבה שלי ובלחנים שלי ובמיוחד בג'אז שהיא גם עושה, לכן זה יכול להיות מעניין מאוד- אי אפשר לדעת מה יהיה בהמשך, אירוויזיון פותח לאנשים קריירה בן לאומית.

יש לך אמונות תפלות או הרגלים מיוחדים לפני הופעה?
בהופעה אני משתדל לא להיות אני, לי בתור אדם אין אמונות תפלות או הרגלים מיוחדים, לכן גם כשאני מגיע להופעה אני עולה על הבמה מתור "אליעד מלכי הדמות" ופחות בתור "אליעד מלכי". אני מאמין שההפרדה הזו היא נכונה, ולכן אין צורך בהרגלים מיוחדים, משום שזהו בעצם "אדם אחר".

באילו קשיים נתקלת בדרך להפקת השירים הראשונים שלך?
הפעם הראשונה שבה הקלטתי שיר הייתה בזמן הצבא. הקלטתי שיר שנקרא "אשת לילה". הטקסט אז היה מאוד מלוכלך וקודר, כמו סיגנון הכתיבה שאפף אותי באותה תקופה. לא היה לי את הידע המוזיקאלי שיש לי היום, איך להשתמש בקול שלי בצורה שבה אני יכול לשחק ולא להיות מכני. ההפקה הייתה מאוד זולה וחסרת מקצועיות, גם מצידי וגם מצד המפיקים. לאחר שנתיים כאשר הקלטתי את הסינגל "מה שיש בך" שזכה להצלחה עצומה בתחנות הרדיו בתחילת דרכי, הקלטתי למעשה עם אותו צוות, אך הבשלות הייתה אחרת. אני מעריך שהעניין היה גם אז וגם היו בבשלות ובלמידה שלי על עצמי עלי.

פידבק מיוחד שקיבלתם מהתקשורת/קהל?
טייכר וזרחוביץ' האדירים מהתוכנית "חותרים למגע" שהביאו את אליעד מלכי האדם לקידמת הבמה והפכו אותי ל"אליעד מלכי הזמר", הכתירו אותי לזמר השנה בתוכנית שלהם "חותרים למגע". על אף שתוכנית זו היא תוכנית סטירה, אני מרגיש שהתוכנית פתחה לי דלת עצומה לעולם שבחוץ ועל כך אני חייב להם רבות. בקרוב התוכנית חוזרת ואני הולך להמשיך להילחם על התואר גם בעונה הבאה. הסינגל החדש שלי "בונבון סטייל" והסינגל הבא שלי שאמור לצאת ממש באמצע הקיץ, יכולים להיות להיטים אדירים בתכנית, החלטה שלהם- כולי תקווה ששיתוף הפעולה הזה לא יגמר והעונה הקודמת הייתה רק התחלה. ובנימה אישית- יודע שמאחורי כל המסכה שלי, הם מעריכים אותי ואת מה שאני עושה על אמת.

טיפ חשוב ואישי לאמנים מתחילים?
למרות שמאחורי כבר חמישה סינגלים אשר שלושה מתוכם זוכים להצלחה, חשוב מאוד לא לוותר, גם כשלי לפעמים ממש קשה משום שאני רואה ששיר אחד פחות מצליח מאחר או ששיר לא הצליח כמו שרציתי שיצליח, אני תמיד אומר שכל סינגל הוא למעשה רק ניסיון ותמיד אפשר ללמוד ולהשתפר. כך אני רואה את עצמי, התחלתי משיר בשם "מה שיש בך", שלא זכה להצלחה מסחררת ושנה וחצי אחרי, בסינגל שיצא לפני כמה ימים-"בונבון סטייל", כבר זכיתי לשש כתבות ומעל ל25,000 צפיות ביוטיוב בשלושה ימים. זה מטורף מבחינתי. אם אני האמנתי בעצמי ב"דלת אחורית" הצלחתי לקבל את האהבה של הקהל למרות כל המכשולים שניסו להעמיד בדרכי, כל אחד שבאמת מאמין בעצמו ויש בו קסם, יכול לעשות זאת.

בימים אלו אני עובד על…
בימים אלו הוצאתי את הסינגל החדש שלי "בונבון סטייל". הקליפ מלא בסטייל מטורף, בננה ענקית, מסכות שמסמלות צביעות, רקדניות ברזיאליות וסצנה של בית משוגעים שמשקפת את מה שעברתי בתקופה שאחרי הסינגל הקודם מבחינת כל הבאזז והתמודדות איתו ולמרות הכל נשארתי אותו אדם עם רגליים על הקרקע. אני מעריך מאוד את כל העוקבים אחרי ואת כל האנשים שמעודדים אותי להמשיך הלאה ולא לוותר לעצמי ובניהם חבר יקר ומי שעוזר לי להתנהל- אודי בן עטר.

אם לא הייתי מוזיקאי, הייתי רוצה להיות…
הייתי רוצה להיות צלם או עורך וידאו. הצוות המוכשר שעומד מאחורי LEMONART שמורכב משני אנשים מקסימים- ירדנה וחבי וואסר, מוכשרים מאוד ומממשים את הרעיונות שאני מביא ויודעים גם לערוך את זה בדיוק כפי שאני אוהב ורוצה. הייתי רוצה לדעת לעשות את זה גם, לכן מתאר לעצמי שאם לא הייתי המוזיקאלי בקבוצה, הייתי עורך ווידאו או עוסק בתסריטים לקליפים.

ולסיום- מסר לאומה:
אני אליעד מלכי, זמר פופ –דאנס, לא גימיק ולא הולך להפסיק לעניין אתכם לשנייה. לוקח את עצמי ברצינות, יודע מה יש לי להציע, לא מתייחס לכל מה שאומרים עלי , יודע לקחת מכל דבר את הטוב. תהיו אתם, תחיו את מה שאתם מאמינים בו, תצרו, תשאפו, אל תהיו חלק מקבוצה, תהיו אלה שמובילים קבוצה, יוצאי דופן, מגניבים, לא שגרתיים, לא צפויים.
מאמין שעוד יקרו דברים טובים עם החומר הבא שאפרסם, אל תפסיקו לעקוב ולהיות חלק מסנסציית הפופ שהולכת ומתפתחת מסינגל לסינגל. אני כאן כדי להישאר.

**לאחרונה יצא לי סינגל חדש בשם "בונבון סטייל" שגורף בכל יום קרוב ל10,000 צפיות מאז צאתו, והוא ניתן להורדה בלינקטון.

פייסבוק | יוטיוב

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה