בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | אמנים | הכר את האמן - דורין לוי

הכר את האמן - דורין לוי

הכר את האמן - דורין לוי

מתי התחלת לשיר?

התחלתי לשיר מגיל מאוד צעיר, אני אפילו זוכרת איזה שיר זה היה 'Touch me' של Samantha Fox, עוד לא הבנתי את המילים ואף מבוגר לא הסכים להסביר לי…

מתי הבנת שהמוזיקה היא לא רק תחביב וזה מה שאתה רוצה לעסוק בו?

המוזיקה ריתקה אותי מגיל אפס, ההופעה הראשונה שראיתי הייתה בגיל שש של ג'ורג מייקל בקנדה, זה היה לא יאמן בשבילי, לא הבנתי איך הוא עושה את זה. התחלתי לנגן על גיטרה ולכתוב שירים בגיל 13, אבל הייתי מאוד ביישנית. אחרי הצבא החלטתי ללכת ללמוד אופנה בשנקר ועל כל העבודות שהגשתי, המורים אמרו לי שהן מאוד מוזיקליות. באותה התקופה הקלטתי בפעם הראשונה שיר בצרפתית שהפך לויראלי עוד לפני עידן היוטיוב / פייסבוק, כל אלה הובילו אותי ללכת לבית הספר למוזיקה ומשם התחלתי לעסוק בזה.

מהו הסגנון המוסיקלי שלך?

שילוב של אינדי-פופ ורוק עם אווירה ואלקטרוניקה.

מהו ההישג הגדול ביותר אליו הגעת עד היום?

הוצאתי את השיר הראשון לפני 5 חודשים וקיבלתי תגובות מדהימות על המוזיקה שזה הכי נוגע לי ללב,

יצא לי להשתתף בפסטיבלים מדהימים כמו  CMJ , SXSW, Nouvelle Prague ובוועידת MAD של גלובס שהייתה מעולה. בנוסף, חברת Quiksilver העולמית בחרה את השיר שלי 'There for me' לקמפיין של תחרות פרו פרנס שלהם שזה מדהים בעיניי ,אז אין דבר אחד, דבר הוביל לדבר.

מהו החלום המוזיקלי הגדול ביותר שלך?

להמשיך את הדרך, לצאת לטור בארץ ובעולם.

מודלים לחיקוי/השראה?

בעבר היו לי המון מודלים, היום אני משתדלת ורוצה לא להיצמד אליהם ולהביא את עצמי בפשטות, הבנתי שזה הכי עובד לי, אני מקבלת לאחרונה הרבה השראה מחלומות ותמיד מפרץ רגשי לא הגיוני שאני נותנת לו ביטוי בכתיבה.

עם מי היית רוצה להקליט דואט?

בון ג'ובי, ככה בא לי.

האם מלבד ביצוע השירים את גם כותבת/מלחינה/מעבדת?

באלבום 'Underwater' שיוצא עכשיו, כתבתי והלחנתי את כל השירים, העיבודים הם ממשהו שהתחלתי על המחשב, בדרך כלל מגרוב תופים וסקיצה שעליה בן זוגי ואני הקלטנו עוד כלים ושכבות וערכנו, שם הצטרפו הנגנים המדהימים גלעד מאיר שהקליט את הגיטרות ואבי חזות את הבס באלבום.

יש לך אמונות טפלות או הרגלים מיוחדים לפני הופעה?

כן מלא, לאחרונה אני מבינה כמה שזה מיותר והכי טוב לבוא פשוט אחרי חימום קולי קצר של עשר דקות ואנרגיה טובה.

באילו קשיים נתקלת בדרך להפקת השירים הראשונים שלך?

יש הרבה התמודדויות בהפקת אלבום ושירים, עבדתי בעיקר מאינטואיציות ורגש,

אז זה לא פשוט, במיוחד בשלב המיקס כשיש כל מיני אפקטים לא קונבנציונאליים על התופים, איך להפוך את הסאונד מבלי שזה יהיה עשוי מדי, כל שלב בהפקה הוא התמודדות אבל תמיד נהניתי מהדרך ושאפתי שזה יהיה כנה עם הרבה אהבה.

איזו פלטפורמת מדיה נתנה לך במה וחשיפה הכי גדולה?

לשמחתי קיבלתי חשיפה דרך כל המדיות, אם זה בהשמעת שני הסינגלים בתחנות הרדיו, שידור קליפ ב-MTV ובאינטרנט דרך בלוגים, כתבות וכמובן כל הרשתות, מה יותר גדול? אני חושבת שכשהכול מתחבר יחד אז זה נהיה גדול ואז הקהל יכול להתחבר.

האם במקביל להוצאת הסינגל אל הרדיו קידמת את השיר באמצעות רשתות חברתיות?

כמובן, אני חושבת שעיקר הקידום של האמן היום הוא דרך הרשתות החברתיות, את הקליפ הראשון עשיתי ככה, ביקשתי גם מאנשים שישתפו, אנשים הגיבו למוסיקה ממש מדהים וזה היופי של הרשת בעיניי.

טיפ חשוב ואישי לאמנים מתחילים?

תעשו תעשו תעשו.

לסיום, אם לא הייתי מוזיקאית,  הייתי רוצה להיות…

רקדנית בלט קלאסית.

צילום תמונה: איתן שפירא.

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה