בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | אמנים | הכר את האמן - זיו בן שמחון

הכר את האמן - זיו בן שמחון

הכר את האמן - זיו בן שמחון


זיו בן שמחון זמר ויוצר, בן 33,  נולד בנשר וגר בה עד היום.

ספר לנו קצת על עצמך:
גיליתי את אהבתי למוזיקה בגיל מאוד צעיר, כילד שהיתי רבות בבית הכנסת של סבי שהיה רב ועקב כך ספגתי את הפיוטים והתפילות. כבר בגיל 10 הופעתי בפסטיגל, משם המשכתי את דרכי בלהקות נוער, ולאחר מכן הדרך כבר הייתה לי ברורה. את השירות הצבאי שירתתי בלהקה צבאית, להקת פיקוד צפון. אני ומשה פרץ היקר היינו צמד מזרחי, התרוצצנו בין מוצבים ובסיסים שונים בכל הארץ, שירות מרגש ושונה. שם בעצם הבנתי כמה כוח ועוצמה יש לשירה, שהיא מקרבת ומלכדת אנשים. לאחר השירות הצבאי עברתי לעיר הגדולה, שיחקתי במספר מחזות זמר, הלהקה, דובבתי סדרות מצוירות לילדים, והייתי זמר ליווי של זמרים שונים.

האם מלבד ביצוע השירים אתה גם כותב/מלחין/מעבד?
מנגן על פסנתר, ולוקח חלק בלתי נפרד בעיבודים וההפקה של האלבום שלי.

מתי הבנת שהמוזיקה היא לא רק תחביב?
תמיד ידעתי שמוסיקה זה חלק בלתי נפרד ממני וזה הייעוד שלי. בגיל 10 השתתפתי בפטסיגל, חוויה מטורפת, הופענו בכל הארץ במשך חודש שלם 4 הופעות ביום, כבר בתור ילד טעמתי את המתוק וגם ונחשפתי לסיטואציות המרות יותר בתעשייה ומשם הבנתי שזה הייעוד שלי. אני לא יכול לדמיין את שיגרת היום שלי ללא מוזיקה. לאחרונה חזרתי לשיר אחרי שלא שרתי והופעתי קרוב לשנה בעקבות מצב רפואי. חזרתי לצפון להורים, הרגשתי שלקחו את החיים שלי, הקול שלי ואת היכולת שלי להביע את עצמי באמצעות המוסיקה. כשחזרתי להופיע לפני כשנה  הבנתי שכשמאבדים משהו לומדים להעריך את הקיים וזאת לא קלישאה. היום אני מסתכל על החיים באור אחר, והבנתי שהמוסיקה היא לא תחביב בשבילי, אלא זה המקצוע שנולדתי אליו.

איך היית מגדיר את הסיגנון המוזיקלי שלך
הסגנון המוסיקלי שלי די מגוון, גדלתי בבית שבו שמעו את כל סגנונות המוסיקה, החל ממוסיקה מרוקאית ועד אריק אינשטיין. החשיפה לסגנונות שונים אפשרה לי לגבש את הסגנון שמאפיין  אותי – מוזיקת אתנית עם נגיעות של רוק וסול.

מהו ההישג הגדול ביותר אליו הגעת עד היום?
עברתי דרך של 10 שנים מאז שהשתחררתי מהלהקה צבאית, דרך חיפוש וגיבוש זהות מוזיקלית ואישית, וכיום אני סוף סוף נמצא במקום מגובש מבחינה מוזיקלית ואישית. זה כרגע ההישג הגדול שלי, שאני נמצא במקום שלם, ומכאן השמיים הם הגבול.

מהו החלום המוסיקלי הגדול ביותר שלך?
לייצג את ישראל באירוויזיון.

מודל לחיקוי
שלומי שבת, כמה השראה באיש אחד, מאוד מזדהה עם הדרך הלא קלה שעבר בכדי להגיע לאן שהוא היום. לא הרבה יודעים אבל את הפריצה הראשונה שלו עשה רק בגיל 40 וגם משם הדרך היתה גדושה במכשולים, ולמרות הכל הוא לא הרים ידיים והגיע לגדולות.

עם מי היית רוצה להקליט דואט?
שלומי שבת.

יש לך אמונות טפלות או הרגלים מיוחדים לפני הופעה
אמונה ותפילה לבורא עולם, זה מספיק!!

באילו קשיים נתקלת בדרך להפקת השירים הראשונים שלך?
קשיים זאת מילה עדינה, היו הרבה נקודות בציר זמן של חיי שגרמו לעיכובים. אבל הכל לטובה ואני מאמין באמרה ש"חשיבה יוצרת מציאות".

פידבק מיוחד שקיבלתם מהתקשורת/ קהל?
עם הקהל תמיד היה רומן מתמשך עמוס בפרגונים מכל הופעה, וזה מה שנתן לי כוח להמשיך במוזיקה ולא להרים ידיים. עם המדיה זה כבר עסק יותר מסובך. לא אשקר שניסיתי בעבר להתקבל למשל לכוכב נולד, אבל זה ביזנס וזה בסדר, ומבחינתי זו עוד דיעה, אני מאמין שדברים לא קורים סתם ולכל דבר יש סיבה.

טיפ חשוב ואישי לאמנים מתחילים?
גם אני בהתחלה, ואם יש למישהו טיפ בשבילי אני אשמח לשמוע. אבל אחד הטיפים שמלווים אותי תמיד זה להיות אופטימיים, רציניים, שמחים וממוקדים במטרה.

אם לא היית מוזיקאי מה היית רוצה להיות?
אני מאמין שהייתי כיום פסיכולוג, מאוד אוהב להיות בעמדה של הקשבה. אם תתקשר אלי ואני על ממתינה תדע שמעבר לקו יהיה חבר שמתקשר להתייעץ איתי על החיים, וזה כמו אפקט העדר, חבר מביא חבר, ואני עושה להם סדר בדילמות ובמשברים.

על מה אתה עובד כיום?
כיום עובד במרץ על אלבום הבכורה שלי, שר ומופיע. על השיר שלי 'יום שעובר' אחראים נעם חורב ורן אביב, החתומים על לא מעט להיטים. ההיכרות שלי עם נעם נוצרה כאשר נעם חיפש זמר שיבצע את סקיצות שיריו, על מנת להציעם לזמרים. כמה מהם הפכו ללהיטים.

ולסיום מה המסר שלך לקוראים
"ואהבת לרעך כמוך"- שעם ישראל יהיה מאוחד תמיד ולא רק ברגעים של צער. חימם את הלב לראות מדינה שלמה במבצע "צוק איתן" לוחמת יחד, אז שנהיה תמיד חזקים ומאוחדים.יש לנו ארץ נהדרת! עם ישראל חי!!!

פייסבוק | יוטיוב

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה