בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | אמנים | הכר את האמן - חי בן אברהם

הכר את האמן - חי בן אברהם

הכר את האמן - חי בן אברהם

מתי התחלת לשיר?
את האמת להגיד גיל מדויק אני לא יודע, אבל אפשר להגיד שגדלתי לתוך זה. אני זוכר את עצמי הולך לבית כנסת ביום שישי בערב ומחכה בתשוקה לחלקים שכולם שרים וצועקים ביחד, זה היה ממלא אותי, ואפשר להגיד שמאז ומתמיד אני לא זוכר את עצמי לא שר או לא מזמזם שיר כלשהו בראש לעצמי, תמיד מוזיקה הייתה חלק משמעותי בחיים שלי.

מתי הבנת שהמוזיקה היא לא רק תחביב וזה מה שאתה רוצה לעסוק בו?
עברתי בחיים שלי לא מעט מקצועות וזה למרות גילי הצעיר, טעמתי מהרבה מאד דברים חלקם טובים וחלקם פחות, מהרגע שנכנסתי בפעם הראשונה לאולפן ומהרגע שבעצם התחלתי ליצור משהו לעצמי, משהו שלי. מאז בער בי הרעב יותר ויותר, רק חיכיתי בציפייה ליום שאתחיל להוציא שירים משלי.

מהו הסגנון המוסיקלי שלך?
אני חושב שהסגנון שלי מאד יכול לבלבל, מצד אחד זה לא מזרחי כמו שרגילים לשמוע ומצד שני זה לא מוזיקה ישראלית שרגילים לשמוע, יש פה נגיעות מכאן ומכאן ואני כיוונתי לאזור הזה באמת בכדי לא להיכנס לקהל יעד מסוים, עכשיו נשאר רק לזכור מי אני ולהמשיך באותו קו.

מהו ההישג הגדול ביותר אליו הגעת עד היום?
שאני חי, חחחח סתם, מה זה הישג גדול?! מבחינתי ההישג הכי גדול שלי הוא שבסופו של דבר הלכתי ועשיתי את מה שאני מאמין בו ואת מה שאני הכי אוהב, הישגים כמו הופעות עוד יהיו בעזרת ה', ההישג שהכי קשה הוא לנצח את עצמך ואת הפחד מה'לא' , שאולי לא יאהבו אותי שאולי לא ישמעו אותי שאולי הכל לחינם.
אז ההישג הגדול ביותר הוא שבאמת האמנתי והלכתי בדרך שלי ומתגובות של תחנות הרדיו, האתרים והקהל אני מבין שהלכתי בדרך הנכונה.

מהו החלום המוזיקלי הגדול ביותר שלך?
וואי יש כל כך הרבה חלומות מוזיקלים וכל כך הרבה אמנים שהייתי שמח לשתף איתם פעולה ומבחינתי כל אחד מהם בנפרד הוא חלום בפני עצמו,
אבל החלום הריאלי שלי כרגע הוא להמשיך להתעסק במוזיקה כחלק בלתי נפרד מחיי ושבעזרת ה' בהמשך הדרך שזה יהפוך למוטיב העיקרי בחיים שלי.

מודלים לחיקוי/השראה?
עמיר בניון עם השקט והענווה הנצחית, האמת שלו תמיד תיאמר ולא משנה מה יהיה או יגידו בדרך. איש גדול.

עם מי היית רוצה להקליט דואט?
וואי לא חסר בכלל! עמיר בניון, שלומי שבת, סאבלימינל האגדי, אייל גולן, שלמה ארצי, דודו טסה, לירן דנינו, להמשיך?

האם מלבד ביצוע השירים אתה גם כותב/מלחין/מעבד?
כרגע כותב ומלחין אבל עדיין לא הוצאתי שום דבר שלי וגם לא חושב שזה יקרה באחד השירים הראשונים באלבום, אני מלחין משמיעה ולומד לאט לאט לנגן בכדיי שאוכל לעשות את זה בצורה המושלמת באמת. כשאצור משהו מספיק ראוי אני לא אהסס להוציא.

יש לך אמונות טפלות או הרגלים מיוחדים לפני הופעה?
יש לי בכללי אמונות טפלות. להיכנס למקום ברגל ימין, להגיד תודה על הכל לבורא עולם עוד לפני רגעים בעלי משמעות או רגעים מרגשים ומלחיצים, ואז הכל עובר חלק.

באילו קשיים נתקלת בדרך להפקת השירים הראשונים שלך?
כרגע הוצאתי רק את הסינגל הראשון, ברוך ה' זכיתי למעבד מוזיקלי מחונן בשם מאור שושן שחוץ מלהיות מעבד מוזיקלי הוא היה כמו ה"אבא ואמא שלי" בכל התקופה הזו.
ידע להדריך אותי, ידע מתי להלחיץ, מתי לשחרר, גם בנוגע לכל ההפצה הראשונית לפני שהיה לי יחצן, הוא עזר לי בהכל. הקשיים הם בעיקר חוסר ידע באיך כל העולם הזה מתנהל, והוא דאג שלא ארגיש לרגע לבד. אז בהזדמנות הזו אשמח גם לומר לו תודה רבה ושאני מעריך מאד את העזרה וההכוונה שלו לאורך כל הדרך!

איזו פלטפורמת מדיה נתנה לך במה וחשיפה הכי גדולה? (רדיו/אינטרנט/טלוויזיה)
כרגע ההשמעות שלי הן בתחנות רדיו רבות, נכנסתי להמון אתרים נחשבים, גם היוטיוב צובר צפיות רבות והשמיים הם הגבול, שלחנו קליפ לערוץ 24 ונקווה שבעזרת ה' גם שם נתחיל לקבל חשיפה.

האם במקביל להוצאת סינגל אל הרדיו קידמת את השיר באמצעות רשתות חברתיות? מהלכים מיוחדים שעשית?
קידום אינטרנטי לא עשיתי, הקידום היחיד שעשיתי הוא שליחת השיר לחברים בפייסבוק.
מעבר לכך יש לי היחצנית שלי ארלט ספדיה מטפלת בעניין הכתבות, הרדיו, הטלוויזיה וכל שאר הדברים מסביב.

טיפ חשוב ואישי לאמנים מתחילים?
תתחילו עם מישהו שמכיר את התעשייה הזו, מישהו שיכוון, ידריך וידע לעצור אתכם כשאתם פזיזים להוציא משהו לא מושלם רק בשביל להוציא כבר. מישהו שלא ייתן לכם להישרף סתם.
והכי חשוב, מישהו שאכפת לו באמת. לא הכל כסף בחיים, אנחנו בני אדם ויש מעבר.

בימים אלו אני עובד על…
השיר הבא שלי, שיר מרגש, מרגיע ומדבק – באחריות.

לסיום, אם לא הייתי מוזיקאי, הייתי רוצה להיות…
אני לא רואה את עצמי חי משהו כל החיים שלא קשור למוזיקה, אבל אם אני חייב לענות.. אז בטח משהו שקשור במחשבים והרבה כסף 😉

 

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה