בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | אמנים | הכר את האמן - טל בלכרוביץ'

הכר את האמן - טל בלכרוביץ'

הכר  את האמן - טל בלכרוביץ'

מתי התחלת לשיר?

מאז שאני ילד קטן. כבר מגיל 6 השתתפתי בהצגות ילדים, תוכניות טלוויזיה ודיבובים לסרטים, בהם גם שרתי.

מתי הבנת שהמוזיקה היא לא רק תחביב וזה מה שאתה רוצה לעסוק בו?

מאחר וגדלתי בבית בו אבי ניגן בפסנתר והלחין מוסיקה כמקצוע, זה היה דבר שנכנס אלי כבר מילדות. מאחר וגם עולם המשחק עניין אותי כשהייתי ילד, אני זוכר שבערך בגיל 13, החלטתי שאני חייב להתמיד בנגינה ובאימוני הנגינה אם אני רוצה באמת לעסוק בזה. כך בחרתי להמשיך ולהתמקד דווקא במוסיקה.

מהו הסגנון המוסיקלי שלך?

הסגנון שלי מושפע מהמוסיקה שאהבתי עוד כשהייתי ילד – מוסיקה מתאטרון, סרטים ומחזות זמר – שמעתי אותם הרבה גם בגלל העיסוק של אבי ושלי בתאטרון, וגם משירים ישראלים של יוני רכטר, גרוניך, אולארצ'יק, כספי, וסנדרסון. זאת עיקר המוסיקה שנטמעה בי. אהבתי גם את פוליס וסטינג, פיל קולינס, סטיבי וונדר וכדומה. אפשר להגדירה כמוסיקת רוק מלודית.

מהו ההישג הגדול ביותר אליו הגעת עד היום?

אני מרגיש שבחיי המקצועיים יש כמה כיוונים. לכן ישנם גם כמה סוגים של הישגים. כילד זכיתי להשתתף במחזמר "עלובי החיים" בתפקיד של ילד רחוב שמצטרף לחבורת סטודנטים שמורדת במשטר והייתי נהרג כל ערב על הבמה תוך כדי שיר סולו. ההשתתפות בהפקה גדולה ואיכותית היתה ללא ספק חוויה משמעותית ומעצבת עבורי ובזכותה אני מחובר חזק לתיאטרון והיום זהו עיסוקי העיקרי בו כמוסיקאי. הישג נוסף מבחינתי זה לעבוד היום באותו התיאטרון (תאטרון הקאמרי) כמלחין מעבד ומנהל מוסיקלי. גם לכתוב את המוסיקה לתכנית "רחוב סומסום" בערוץ הופ היא הישג מכובד עבורי. כמי שגדל על התכנית כילד.
עוד שני הישגים: לעבוד לצד יוני רכטר על ההצגה "הכבש ה-16" שהועלתה בהבימה והישג אחרון מהשנה האחרונה – תזמרתי מחזמר מקורי וחדש מאת אוהד חיטמן שהועלה במסגרת פסטיבל המחזמר בבת ים בחנוכה האחרון (2013). המחזמר זכה בפרס הראשון. זו חוויה מרגשת והרגשת גאווה להיות שותף כיוצר ביצירה מקורית שבוצעה חי על ידי סימפונט רעננה. הישג נוסף – להיות חלק מדיסק הילדים והמופע "ענן על מקל", ששוב אני שותף ליצירתו. (יחד עם רינת הופר, דידי שחר, ירדן בר-כוכבא ועידן אלתרמן). יצא הרבה, אבל אני באמת מרגיש גאה בהישגים הללו.

מהו החלום המוזיקלי הגדול ביותר שלך?

להיות שותף כיוצר – מעבד, מלחין, מנהל מוסיקלי בהפקת מחזמר מקורי איכותי ומשובח – שיצליח כמובן ואם אפשר אז לא רק בארץ.

מודלים לחיקוי/השראה?

יוני רכטר, סטיבן סונדהיים – הם עמודי התווך.

עם מי היית רוצה להקליט דואט?

האמת שכמוזיקאי ולא כ"זמר" אין לי ממש מחשבות כאלה. אבל הייתי רוצה לעבוד עם מוסיקאים כמו רכטר, סנדרסון ואולארצ'יק.

האם מלבד ביצוע השירים אתה גם כותב/מלחין/מעבד?

אני מלחין את השירים שלי.

יש לך אמונות טפלות או הרגלים מיוחדים לפני הופעה?

לא ממש.

באילו קשיים נתקלת בדרך להפקת השירים הראשונים שלך?

הקשיים ה"רגילים" שמישהו יאהב, יתחבר, יאמין בי וירצה להשקיע ביצירה. זה קרה חלקית. כך זכיתי לעבוד עם מוסיקאים נפלאים ובראשם בנצי גפני, המפיק המוסיקלי.

איזו פלטפורמת מדיה נתנה לך במה וחשיפה הכי גדולה?

נכון לעכשיו ברדיו ברשת ג' ו-88 משמיעים את השירים יותר מהאחרים.

האם במקביל להוצאת סינגל אל הרדיו קידמת את השיר באמצעות רשתות חברתיות? מהלכים מיוחדים שעשית?

בנתיים לא.

טיפ חשוב ואישי לאמנים מתחילים?

אני מרגיש שכדי להצליח אתה צריך לאהוב ולהיות אמיתי עם היצירה שלך. אחר כך אתה צריך להיות מסוגל להתמיד ולהיות מוכן לריצת מרתון. צריך הרבה מזל שהדברים יקרו מהר.

בימים אלו אני עובד על…

עיסוקי הקבוע והעיקרי הוא בתאטרון. יחד עם דידי שחר וירדן בר כוכבא אנחנו עובדים על כמה הפקות מוסיקליות לילדים. בקאמרי אני מנצח ומנהל מוסיקלית על המחזמר "דבר מצחיק קרה" בכיכובם של שלמה בראבא ואיתי טיראן. מנגן ומנהל מוסיקלית במופע של מערכונים ושירים של חנוך לוין עם מוני מושונוב, דרור קרן וליליאן ברטו. מתחיל חזרות על מחזה של חנוך לוין בקאמרי שאת המוסיקה מלחינה קרן פלס ומופיע עם השירים שלי ועם "ענן על מקל" ברחבי הארץ.

לסיום, אם לא הייתי מוזיקאי,  הייתי רוצה להיות…

כנראה שהייתי נשאר בתחום הבמה כשחקן או במאי. גם מדריך טיולים זה משהו שכתחביב גורם לי הנאה. אז אולי הייתי בוחר לעסוק בזה.

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה