בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | אמנים | הכר את האמן - ירון בכר

הכר את האמן - ירון בכר

הכר את האמן - ירון בכר

ספר לנו קצת על עצמך:
שמי ירון בכר מוסיקאי, פסנתרן, אמן סינטיסייזר, מעבד ומלחין.

מתי הבנת שהמוזיקה היא לא רק תחביב?
בגיל 8.5 כבר התחלתי להופיע לצידו של אמן מפוחית הפה שמואל גוגול ז"ל והרווחתי שיעורי נגינה בחינם ובגיל 16 התחלתי ללמד בעצמי והבנתי שהייעוד שלי הוא לנגן, ליצור ,להתעסק ולחיות ממוסיקה.

איך היית מגדיר את הסגנון המוסיקלי שלך?
כמעבד מוסיקלי אני משתדל להבין ולדעת סגנונות רבים במוסיקה, אבל אפשר להגיד שהסגנון הבולט הוא פופ-רוק מתובל בעיבודים קלאסיים וצלילים אלקטרוניים.

מהו ההישג הגדול ביותר אליו הגעת עד היום?
הפקתי מספר אלבומים מאד מצליחים ומפורסמים, ביניהם שרון ליפשיץ "קולנוע", יהודית רביץ "באה מאהבה", בועז שרעבי "משאלה", "לתת" וכמובן הפרויקט המשפחתי עם בני "Classical Storm".

מהו החלום המוזיקלי הגדול ביותר שלך?
החלום שלי התגשם! מאז ומתמיד רציתי לשלב את אהבתי למוסיקה קלאסית, עדן בני הבכור מתופף הצטרף אלי בטבעיות כשהיה בן 9 כשניגנתי להנאתי יחד עם תקליט את הקונצ'רטו לפסנתר מס' 1 מאת ברהמס, עדן ניגן על התופים בתיאום מושלם והבנתי באותו רגע שהחלום הופך למציאות והנה היום, כשעדן כבר בן 22, אנחנו יוצאים במופע חדש והפקנו את האלבום הראשון המשותף שלנו, בו אנחנו מבצעים ממיטב היצירות הקלאסיות בעיבודים חדשניים לפסנתר ותופים.

מודלים לחיקוי/השראה?
כנער אהבתי מאד להקשיב לקיית בוש, E.L.O ,PINK FLOID וגיבור ילדותי כפסנתרן היה מי אם לא ארתור רובינשטיין.

עם מי היית רוצה להקליט דואט?
יש כבר מספר דואטים מפורסמים שאני חתום עליהם: "לשיר איתך" שושנה דמארי ובועז שרעבי, "סלואו ירח" שרון ליפשיץ ומיכה שטרית, ולאחרונה "בא לי לשיר לך" עם אפרת רותם ועופר לוי.

יש לך אמונות טפלות או הרגלים מיוחדים לפני הופעה?
אני נוהג לדמיין את המורה לפסנתר שלי יושבת לידי ומקשיבה לי, ואני כמו ילד משתדל לנגן לשביעות רצונה.

באילו קשיים נתקלת בדרך להפקת השירים הראשונים שלך?
האלבום הראשון שעשיתי היה "קולנוע", מיד אחרי הצבא, ולחלק מהאמנים איתם עבדתי היה קשה להתייחס ברצינות לילד צעיר ולא מנוסה, אבל בדרך נעימה וסובלנית למדתי להתגבר על הקשיים.

פידבק מיוחד שקיבלת מהתקשורת/קהל?
כמו שיש בספורט את תחושת הבקעת "גול", כך הרגשתי מספר פעמים כשהקהל נעמד על רגליו ועשה לכבודי ולכבוד עדן בני STANDING OVATION .

טיפ חשוב ואישי לאמנים מתחילים?
אם יש מכנה משותף להצלחות שלי אלו פרויקטים שנעשו בהנאה רבה, עם המון הומור לצד רצינות בעבודה ומקצועיות, והמוטו שמוביל אותי תמיד להעז להתנסות ללמוד ולעשות דברים חדשים.

בימים אלו אני עובד על… 
עובדים על הפקת מופע משותף של Classical Storm ביחד עם זמר האופרה גבי שדה וזמרת השנסונים ג'ודי בכר. בנוסף, ממשיך ללוות ולנהל מוסיקלית את הזמר בועז שרעבי.

אם לא הייתי מוזיקאי,  הייתי רוצה להיות…
אני מאד אוהב מדע, כך שייתכן שהייתי רוצה להיות פיזיקאי או מומחה בתחום המחשבים.

ולסיום- מסר לאומה:
מעבר לעובדה שכיף ומהנה להקשיב למוסיקה טובה ולשירים מרגשים, ושהמדענים יודעים היום שזה בריא ושהמוח שלנו גועש ורוגש כשאנחנו מאזינים למוסיקה, כדאי לזכור כמו שאנחנו נהנים מפס-קול מוצלח לסרט טוב כך אנו אחראים לפס-קול של חיינו ומי כמוני יודע כמה זה משפיע ומשנה את החיים. להקפיד לבחור את המוסיקה, לא לתת למחשב להחליט! לשמוע מגוון רחב של מוסיקה ולדעת גם להנות מהשקט.

 פייסבוק

 

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה