בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | אמנים | הכר את האמן - ירין מלול

הכר את האמן - ירין מלול

הכר את האמן - ירין מלול

ספר לנו קצת על עצמך:
בן 19.5 מדימונה. את לימודי הבגרות סיימתי בבית הספר התיכון ע"ש זינמן, התגייסתי לצבא לפני כשנה ואני משרת בבסיס בדרום הארץ. מגיל צעיר מאד השקעתי את כל זמני במוזיקה, השתתפתי בתחרות ריאליטי בטלוויזיה, הופעתי בערוץ טלוויזיה בפניי קהל והיום אני מנסה לשפר את כישוריי ביצירת מוזיקה, ליצור שירים ולהלחין אותם לבד.

האם מלבד ביצוע השירים אתה גם כותב/מלחין/מעבד?
אני כותב ומלחין בעצמי ומנגן על פסנתר וגיטרה.

מתי הבנת שהמוזיקה היא לא רק תחביב?
בגיל 13 במסיבת הבר מצווה שלי הציעו לי לשיר שיר כניסה ואת שיר הסלואו, ומשם זה התפתח לכיוון יותר רציני אשר כלל פיתוח קול, לימוד נגינה על גיטרה בקונסרבטוריון בדימונה ושנת לימוד של פיוטים ומקאמים במתנ"ס דימונה.

איך היית מגדיר את הסגנון המוסיקלי שלך?
סגנון השירה העיקרי שלי הוא ים תיכוני קלאסי בשילוב של המזרח והמערב יחד.

מהו ההישג הגדול ביותר אליו הגעת עד היום?
ההישג הגדול שהגעתי אליו עד היום היה ליצור מוזיקה בסגנון חדש משלי, כלומר, לכתוב טקסטים ולהלחין אותם לפי טעמי. הסינגל הראשון שיצא ממש בימים אלו נכתב והולחן על ידי, לצד עיבוד מוזיקלי של הגדול מכולם צפריר יפרח.

מהו החלום המוזיקלי הגדול ביותר שלך?
החלום המוזיקלי הגדול ביותר שלי הוא להגיע לרמה שהמוזיקה הופכת לחלק מהשגרת היום יום שלי, ליצור, לכתוב, להלחין ואפילו לעבד דברים חדשים למוזיקה העולמית.

מודלים לחיקוי/השראה?
מודלים לחיקוי בשבילי הם הזמרים הוותיקים אשר נכנסו לתודעה ולליבם של כלל האנשים בארץ ובעולם כמו: יורם גאון, אריק איינשטיין, זוהר ארגוב, אום כולתום ,פיירוז. זמרים אלה עיצבו את המוזיקה בחיי וגרמו לי להבין שהמוזיקה האמיתית יוצאת אך ורק מהנשמה.

יש לך אמונות תפלות או הרגלים מיוחדים לפני הופעה?
ההרגלים המיוחדים שיש לי לפני הופעות הם חימום מיתרי הקול, שתייה חמה, לפני עלייתי לבמה אני נוהג לומר "שמע ישראל", זה נותן לי כוח ויכולות להוכיח את עצמי יותר.

באילו קשיים נתקלת בדרך להפקת השירים הראשונים שלך?
כרגע אני בשלבים ראשוניים של הפקת האלבום הראשון שלי ואני לומד מכל התהליך אליו נכנסתי איך להעריך את מה שאני יוצר ומקבל.

פידבק מיוחד שקיבלתם מהתקשורת / קהל?
אני שמח לשמוע לאחר הופעות שלי פידבקים מחממים ומפרגנים מאוד כגון: "נתת הופעה מיוחדת ושונה תמשיך כך", "אין עוד צבע קול כמו שלך", "ריגשת אותנו מאוד". מהתקשורת קיבלתי כתבה מלאה באתר מאקו לאחר שהופעתי בתכנית ריאליטי בטלוויזיה.

טיפ חשוב ואישי לאמנים מתחילים?
הייתי ממליץ באהבה לכל הזמרים והזמרות להאמין ביכולות שלהם למרות שזה תחום שדורש המון סבלנות, התמדה בלתי פוסקת ועבודה קשה לאורך זמן.

בימים אלו אני עובד על…
בימים אלו אני עובד על סינגל שני מתוך אלבום הבכורה שעומד לצאת בשבועות הקרובים ובמקביל אני ממשיך להופיע באירועים מיוחדים: חתונות, בר מצוות, חינות ובמות של ערים שונות.

אם לא הייתי מוזיקאי, הייתי רוצה להיות…
כרגע אני כל כולי במוזיקה, ואני לא רואה את עצמי עוסק בתחום אחר. כרגע אני בעיצומו של הפקת האלבום הראשון, ובמקביל אני משרת כחייל סדיר בחיל החימוש בבסיס בדרום.

ולסיום- מסר לאומה:
לסיום הייתי רוצה לאחל לכל עם מי ייתן ותשרור ביניכם אהבת חינם ופרגון אינסופי.

*** אני אשמח להופיע בכל מקום אפשרי שיזמינו אותי, כמו ערבי התרמות שנתתי את כל כולי לגופים שונים כמו: האגודה למלחמה בסרטן, בית העיוור ועוד מוסדות כאלה..

יוטיוב  |  פייסבוק

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה