בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | אמנים | הכר את האמן - מיכל גבע

הכר את האמן - מיכל גבע

הכר את האמן - מיכל גבע

ספרי לנו קצת על עצמך

אני מיכל גבע. בת אנוש על כדור הארץ. התחלתי את הקריירה המוזיקלית שלי בגיל 4 (בראש שלי) ובמציאות בגיל 16.

הדבר שהכי חשוב לי בחיים הוא המשפחה שלי, אני אדם מאוד לא שפוי ומאוד נורמלי בו"ז. אני רוצה לתקן את העולם ואני מתכוונת לנסות לעשות את זה.

מתי התחלת לשיר?

השמועה מספרת שבגיל שנתיים עמדתי בלול ושרתי "חי חי חי" עם עפרה חזה בטירוף שלי. אז כנראה אז. האמת היא, ועכשיו ברצינות, שסבי האהוב ז"ל, נהג לתעד אותי שרה מגיל מאוד קטן, במשך המון שנים. הוא היה אחד האנשים הראשונים בארץ עם מצלמת וידאו וכאשר היה מתעד אותי שרה, הוא היה מוסיף המון הוראות בימוי כגון: "תשירי ברור! תשירי חזק! לא מבינים את המילים!". בקיצור, מנטור.

מתי הבנת שהמוזיקה היא לא רק תחביב וזה מה שאת רוצה לעסוק בו?

בגיל 6. הייתי מאוד מושפעת מאחי הגדול, ניר גבע, שהוא מוזיקאי שכותב, מלחין ושר מגיל מאוד צעיר. כך שלמעשה היה לי מאוד ברור, מגיל מאוד קטן, שזה מה שאני הולכת לעשות על הכדור הזה.

מהו הסגנון המוסיקלי שלך?

הבסיס שלי הוא רוק. אבל אני מרגישה שהיום אני לא יכולה ולא רוצה ממש להגדיר את הסגנון שלי.

אלבום הבכורה שלי בעברית שיצא ב2010 הוא פופ רוק מאוד מהוקצע ומהודק. בשנים האחרונות עשיתי דברים מאוד פולקים, אינטימיים ומינימליים, גם בהופעות וגם ב – Blueberry Hill Demo  שהוקלט באולפן הביתי שלי.

היום אני עובדת על הדבר אולי הכי מרגש שקרה לי מבחינה מוזיקלית, שנקרא SoundTrack Lovers. חיבור מוזיקלי שמרגש אותי מאוד עם עמרי קליין. אנחנו עובדים על אלבום ראשון והופעה. זהו הולך להיות הדבר הכי מעניין ומשמעותי שעשיתי עד היום.

מהו ההישג הגדול ביותר אליו הגעת עד היום?

הפכתי מאדם שרוב הזמן סובל, לאדם שרוב הזמן מבסוט.

מהו החלום המוזיקלי הגדול ביותר שלך?

לעמוד על במה מול עשרות אלפי אנשים יחד עם עמרי ולשיר מילים שיגרמו לאנשים פחות לשנוא אחד את השני, יקרבו ויעזרו לתקן את האנושות כולה. נסחפתי?

מודלים לחיקוי/השראה?

מרחב מוהר. אני לומדת אצל האיש איגרוף. מרגישה שהוא נותן לי המון השראה לא לוותר לעצמי, לקום מהר כשאני נופלת, להתמיד, להלחם ולהיות ממוקדת מטרה.

עם מי היית רוצה להקליט דואט?

ג'וני קאש ואני לא חושבת שיש צורך להרחיב בנושא. (:

האם מלבד ביצוע השירים אתה גם כותב/מלחין/מעבד?

לכתוב ולהלחין תמיד היה חלק מהעשייה המוזיקלית שלי. בשנתיים האחרונות, התחלתי להתנסות בהפקה ועיבוד מוזיקלי. מרגישה שיש לי עוד דרך לעשות במקום הזה, אבל משהו מעניין ומרגש קורה לי בתוך זה, אין ספק.

יש לך אמונות טפלות או הרגלים מיוחדים לפני הופעה?

מבקשת מאלוהים שיעזור לי להיות נוכחת מתוך מקום שמבין ש – IT'S NOT ABOUT ME. עם כל השאר אני אסתדר (:

באילו קשיים נתקלת בדרך להפקת השירים הראשונים שלך?

שיט. אני לא זוכרת. אני זקנה?

איזו פלטפורמת מדיה נתנה לך במה וחשיפה הכי גדולה?

נראה לי שהביצוע שלי בעונה הראשונה של דה וויס ל"שלח לי מלאך".

האם במקביל להוצאת סינגל אל הרדיו קידמת את השיר באמצעות רשתות חברתיות? מהלכים מיוחדים שעשית?

כמובן שתמיד הייתי מאוד פעילה ברשתות החברתיות ותמיד השתמשתי בהן כדי לקדם את המוזיקה שלי, עוד מימי "במה חדשה" וה"מיי ספייס".

בסינגל האחרון שלי "הביתה", הוצאתי קליפ שערכתי מתוך אותם צילומים שצילם סבא שלי ז"ל. לא יודעת אם זה נחשב מהלך מיוחד ברמת הקליפ הויראלי שגורף 3,000,877 צפיות, אבל ההורים שלי אהבו. (:

טיפ חשוב ואישי לאמנים מתחילים?

אל! פשוט אל תתחילו עם זה!  סתם.

נראה לי שהטיפ הכי חשוב שאני יכולה לתת הוא לנסות להתמקד במוזיקה ולא במה שמסביב לה. לדעת לשחרר שליטה כשצריך, לדעת לקחת שליטה כשצריך והכי חשוב, להבין כמה שיותר מוקדם, שזה לא סובב אותך. זה הכל חיבור בין אנשים והקלישאה שאנחנו רק כלי, היא הקלישאה הכי מדוייקת שיש. (לקח לי המון המון זמן להבין את כל זה)

לסיום, אם לא הייתי מוזיקאי,  הייתי רוצה להיות…

פסיכולוגית.

בנדקמפ | פייסבוק | יוטיוב | טוויטר | סאונדקלאוד

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה