בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | אמנים | הכר את האמן - רועי צברלינג

הכר את האמן - רועי צברלינג

הכר את האמן - רועי צברלינג

הכר את האמן הפעם עם הזמר והיוצר רועי צברלינג!

ספר לנו קצת על עצמך:
אז אני מוזיקאי למעשה כבר הרבה זמן, שבד״כ מנגן (גיטרה) בכל מני פרויקטים ומנהל מוזיקלי. אני עובד עם נוער בסיכון, שזו זכות גדולה להיות משמעותי כל כך באמצעות המוזיקה, חשוב לי להיות במקומות שהמוזיקה היא כח לדברים טובים וחשובים, אולי בגלל זה החלטתי לצאת החוצה כיוצר…..

האם מלבד ביצוע השירים אתה גם כותב/מלחין/מעבד?
מלבד שיר אחד באלבום ('האמת הפשוטה' של שלום חנוך) את כל השירים כתבתי והלחנתי, האמירה מאוד חשובה וחשוב לי לעשות ולהיות מעורב בהכל…. אולי באלבום הבא אני אחליט להביא מפיק מוזיקלי אחר :)

מתי הבנת שהמוזיקה היא לא רק תחביב?
אני חושב שאת ההחלטה הזו לקחתי לפני שמונה שנים, לפני שהפכתי לאבא. אני מאמין שאדם צריך ללכת בעקבות החלומות שלו, זאת הדרך לחיות חיים שלמים, ואיך אני יכול לחנך את הילדים שלי אם אני בעצמי לא עושה את זה?….

איך היית מגדיר את הסגנון המוסיקלי שלך?
בגדול אני עושה רוק אנד רול, חשוב לי שזה יהיה בעברית כי אני חושב ונושם בעברית, מעבר לזה יש השפעות של פרוג, בלוז וג׳אז.

מהו ההישג הגדול ביותר אליו הגעת עד היום?
אני אענה שתי תשובות. כמוזיקאי, היה לי רעיון או אפילו חלום לנגן את המופע המיתולוגי של פינק פלויד בפומפיי ולעשות את זה לייב, זאת הייתה בדיוק התקופה שחזרתי לארץ מניו יורק אחרי הרבה זמן שם ופגשתי את החבר'ה הנכונים, קצת חזרות והשמועה רצה, ומהר מאוד הזמינו אותנו לערב להקות שמבצעים שירים של הפינק פלויד בצוותא. בסוף ההופעה ניגש אלי בחדר ההלבשה אחד הגיטריסטים הגדולים שיש לנו, שלמה מזרחי, ואמר לי שמזמן הוא לא התרגש כמו אחרי שהוא שמע את הגיטרה שלי צורחת בהופעה…
כיוצר, כשפרסמתי ברשת את השיר 'אל תשכחי' (עוד מעט לינקטון), קבלתי הודעה בדף אומן שלי מבחור שאני לא מכיר, שרשם לי שהוא היה בזוגיות ארוכה והם החליטו להיפרד, ואחרי שהוא שמע את השיר זה הזיז לו משהו והוא הלך לקנות טבעת והציע לה נישואים. מה יכול להיות יותר טוב מזה :) נקווה שהכל זורם שם…

מהו החלום המוזיקלי הגדול ביותר שלך?
להחזיר את הרוק אנד רול למקומו הטבעי….

מודלים לחיקוי/השראה?
יש כל כך הרבה … שלום חנוך, אהוד בנאי, הביטלס כמובן והפינק פלויד.

עם מי היית רוצה להקליט דואט?
אביתר בנאי, הוא מרגש אותי בכל תו….

יש לך אמונות תפלות או הרגלים מיוחדים לפני הופעה?
ערק איילה, פותח את הקול והרגש (מסר פרסומי….)

באילו קשיים נתקלת בדרך להפקת השירים הראשונים שלך?
דווקא סיפור מצחיק, לפני ההקלטות של 'אחרי המבול' המתופף, רותם עז – עוגן, שהיה אמור להקליט (הוא אכן הקליט תופים ל'אל תפסיק לחלום' ול'איך לומר') קרע את הרצועות במפשעה יומיים לפני ההקלטות, מה שדרש החלפת אולפן ומתופף…. אז פניתי לעודד בז׳רנו שאנו עובדים ביחד בכפר הנוער 'אהבה' (אחד המקומות המדהימים בעולם) שם הוא מלמד תופים, בלי שניגנו אף פעם, הרגשתי אותו, הוא קיבל את השירים ונכנס כמו כפפה ליד… התוספת שלו לאלבום היתה ממש משמעותית ולקחה את השירים יותר רחוק ממה שאני חשבתי….

פידבק מיוחד שקיבלת מהתקשורת/קהל?
כל פעם שאני מחליש את השירה בזמן הופעה ושומע אנשים שרים איתי זה הפידבק הכי מיוחד.

טיפ חשוב ואישי לאמנים מתחילים?
לא לוותר על החלומות ולא להיות מפוזרים, לכבוש יעד יעד, בסוף זה קורה.

בימים אלו אני עובד על…
האלבום הבא, שיקרא 'עמוק בפנים'…

אם לא הייתי מוזיקאי, הייתי רוצה להיות…
שאלה קשה, נישאר במוזיקה….

ולסיום – מסר לאומה:
הרוק אנד רול לא מת, הוא ישן קצת. כשהוא יתעורר יקרו הרבה דברים טובים. לא לפחד להעמיק במוזיקה, מוזיקה זה כח, הרבה מעבר לכסף (אפשר לחשוב כמה כסף עושים…), אפשר למצוא הרבה תשובות אם מוכנים….

בנדקמפ | פייסבוק | יוטיוב

 

 

 

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה