בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | אמנים | הכר את האמן - שני מאיו

הכר את האמן - שני מאיו

הכר את האמן - שני מאיו

מתי התחלת לשיר?

לא זכור לי גיל או רגע מדויק, מרגישה שזה היה נוכח מאז ומתמיד, מהזיכרון הכי מוקדם שלי. לפי עדויות משפחתיות מהארכיון, בבית הספר היסודי לאמנויות קיבלתי סולו בהצגת פורים שבוצע נהדר וקיבל שבחים אבל רק אני לא הייתי מרוצה. אמא אומרת שכבר אז הבינה שיצאה לה בת זמרת. 

מתי הבנת שהמוזיקה היא לא רק תחביב וזה מה שאת רוצה לעסוק בו?

תמיד ידעתי שאני רוצה לעסוק במוזיקה. בסביבות גיל 9 – 10 הבנתי שכיף לי מאוד לשיר ולכתוב שירים. ראיתי איך הסביבה שלי מגיבה לזה, הבנתי שאני יכולה לגעת באנשים. לרגש, לאהוב, לספר להם סיפור. והבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות ומאותו רגע אני הולכת במסלול שנמשך עד היום.

מהו הסגנון המוסיקלי שלך?

אני לא כל כך אוהבת למסגר אומנות בהגדרות. אני לוקחת את כל מה שהושפעתי ממנו ומנסה ליצור משהו משלי. הבסיס שלי הוא רוק מלודי בעברית.

מהו ההישג הגדול ביותר אליו הגעת עד היום?

סיום הקלטת האלבום הראשון שלי שיצא בתחילת החודש אותו הפקתי באופן עצמאי לגמרי.

מהו החלום המוזיקלי הגדול ביותר שלך?

להמשיך לעשות את מה שאני עושה ולהוציא עוד הרבה אלבומים. החלום שלי הוא להמשיך להתרגש ממוזיקה ומהעשייה גם עוד הרבה שנים.

מודלים לחיקוי/השראה?

אנשים שהולכים אחרי האמת הפנימית והאהבה שלהם. יש כל כך הרבה מוזיקאים שמעניקים לי השראה, אני מעריצה ענקית של רוברט פלאנט. בתור ילדה הייתי מנסה לשיר שירים של לד זפלין וכך הייתי מתאמנת. מאוד אוהבת גם את פיונה אפל,  אסף אבידן ודודו טסה.

עם מי היית רוצה להקליט דואט?

 בארץ – אסף אבידן. חו"ל – רוברט פלאנט (מותר לחלום :) )

האם מלבד ביצוע השירים את גם כותבת/מלחינה/מעבדת?

אני כותבת ומלחינה. את רוב השירים באלבום כתבתי והלחנים משותפים לי ולצור בן זאב שגם הפיק מוזיקלית את האלבום.

יש לך אמונות טפלות או הרגלים מיוחדים לפני הופעה?

האמת שכן, הרבה וזה מעט מטופש. בהופעת הבכורה שלי עליתי לבמה יחפה, מאוד התרגשתי ורציתי ליצור לעצמי אוירה יותר ביתית ונינוחה על הבמה. ומאז לכל הופעה אני עולה יחפה, אני מפחדת לשבור את ההרגל הזה. אבל זה כנראה יצטרך לקרות בקרוב כי יש סכנת התחשמלות. באופן כללי, ימים של הופעות הם ימים שבהם אני משתדלת לנוח הרבה, לשמור על אנרגיות ולהימנע ממוצרי חלב, עגבניות ופירות הדר.

באילו קשיים נתקלת בדרך להפקת השירים הראשונים שלך?

אינספור קשיים. החל במימון האלבום וההפסקות שנאלצתי לקחת בין שלב לשלב כדי לחסוך כסף לצעד הבא. קושי בקבלת החלטות, בחירת האנשים הנכונים איתם אני רוצה לעבוד והקושי להיכנס לתעשיית המוזיקה.

איזו פלטפורמת מדיה נתנה לך במה וחשיפה הכי גדולה?

הפלטפורמה שנתנה לי את החשיפה הכי גדולה היא פלטפורמת האינטרנט. אני אוהבת להיות מחוברת לאנשים ששומעים את השירים שלי ולתקשר איתם באופן ישיר ללא מתווכים. אבל כמובן שאין תחליף לחשיפה הגדולה שמתאפשרת ברדיו ובטלוויזיה.

האם במקביל להוצאת סינגל אל הרדיו קידמת את השיר באמצעות רשתות חברתיות? מהלכים מיוחדים שעשית?

אני מאוד פעילה ברשתות החברתיות ומשתמשת בהן כדי לפרסם את המוזיקה שלי וככלי שעוזר לי להגיע לאנשים. פירסמתי כל הופעה, שיר חדש או אייטם שיצאו. המהלך הכי מיוחד שעשיתי בעזרת מחלקת השיווק של חברת "קסטה" על מנת לקדם את יציאת הסינגל "לא זכיתי באור מן ההפקר" (מילים של חיים נחמן ביאליק) העליתי תחרות כתיבה בעמוד הפייסבוק שלי בה הזמנתי אנשים לכתוב לי שירים, את השיר הזוכה הלחנתי ואשיר במופע ההשקה לדיסק שיתקיים ב25/03 במועדון ה"איזור" (הרכב 13, תל אביב)

קישור לשיר "לא זכיתי באור מן ההפקר" ביוטיוב: https://www.youtube.com/watch?v=jUgSDLhMnA0

טיפ חשוב ואישי לאמנים מתחילים?

התמדה והרבה סבלנות. הדרך היא חלק מהתהליך.

בימים אלו אני עובדת על…

הכנות אחרונות לקראת צאת האלבום ומופע ההשקה לאלבום שיתקיים ב25/03 במועדון ה"איזור" (הרכב 13, תל אביב) בו אארח את קובי אוז. אני מאוד מתרגשת לקראת המופע הזה.

לסיום, אם לא הייתי מוזיקאית,  הייתי רוצה להיות…

פרפר

יוטיוב | פייסבוק | אינסטגרם | טוויטר

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה