בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | אמנים | הכר את האמנית - הדס שור

הכר את האמנית - הדס שור

הכר את האמנית -  הדס שור

בלוג המוזיקה של לינקטון – התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל
הכר את האמן – הפעם עם הדס שור – זמרת, כותבת, מלחינה ויועצת מוזיקלית לאמנים

יוטיוב | פייסבוק | אינסטגרם | לינקיפדיה

1. האם מלבד ביצוע השירים אתה גם כותב/מלחין/מעבד?
כן, מלבד זה שאני כותבת לעצמי את כל החומרים שלי, אני גם כותבת ומלחינה לאמנים בתעשייה, האמת שלעצמי אני כותבת פופ אלקטרוני, אבל לאמנים בארץ אני בכלל כותבת מוזיקה ים תיכונית עכשווית, ותתפלאו- אבל יש
ביניהם קשר הדוק. מבחינת עיבודים אני תמיד יושבת עם המפיקים שלי על כל ההפקות ונותנת ייעוץ מוזיקלי ואת הנגיעה שלי בסאונדים ובהפקות. חשוב לי מאוד שזה ישקף את מי שאני ויהיה בדיוק כמו שבראש שלי.

2. מתי הבנת שהמוזיקה היא לא רק תחביב?
אחרי שעבדתי יותר מ-8 שנים בתעשיית ההיי- טק והשיווק, וניהלתי אמנים גדולים ברשת כמו עידן רייכל, יהודית רביץ ועוד, יום אחד ישבתי במשרד והסתכלתי מהחלון, ראיתי אנשים הולכים ברחוב וחשבתי לעצמי "איזה כיף להם שהם ככה חופשיים מסתובבים להם ועושים מה שטוב להם", ואז נפל לי האסימון שהדבר האחרון שאני צריכה לעשות זה לשבת במשרד ולהסתכל על מסך מחשב.

3. איך היית מגדיר את הסגנון המוסיקלי שלך?
גדלתי עם משפחה מארה"ב, וכל החיים הייתי מושפעת מתרבות הפופ האמריקאית, ובגלל זה אני לגמרי כותבת פופ, אבל נותנת לו את הנגיעות הישראליות שלי, גם בסאונד וגם בשירה.

4. מהו ההישג הגדול ביותר אליו הגעת עד היום?
הייתי מופע החימום של ליאור נרקיס אל מול קהל של כ-15 אלף איש עם הרקדניות שלי ועם שירים מקוריים, רקדתי גם בעצמי והשקעתי חודשיים של חזרות במופע הזה ובהכנה של השירים שלי. שרתי שם שיר שעוד לא יצא ורציתי לבדוק את תגובות הקהל, והתגובות היו כל כך מטורפות שעד עכשיו אנשים מזהים אותי ברחוב ושואלים על השירים.

5. מהו החלום המוזיקלי הגדול ביותר שלך?
פשוט להמשיך ליצור. אחרי שנים של להיות במקום שלא רציתי להיות בו, אני יודעת לאן אני לא רוצה לחזור, ואיפה אני רוצה להישאר.

6. מודלים לחיקוי/השראה?
אני מושפעת משנות ה-80 ו-90 מאוד אז בריאן אדמס, ביטלס, מריה קארי, THE CORRS, כוורת, אנני לנוקס.

7. עם מי היית רוצה להקליט דואט?
הייתי מאוד רוצה להקליט דואט עם עומר אדם, האמת שאני שולחת לו שירים ויש איזה שיר בתנור שאולי יקרה, אבל לא הייתי מתנגדת לאיזה דואט מגניב איתו.

8. יש לך אמונות תפלות או הרגלים מיוחדים לפני הופעה?
לפני הופעה אני אף פעם לא לובשת את הבגדים של ההופעה יותר מפעם אחת לפני. תמיד הבגדים מקופלים בצד במקום מיוחד ומחכים להילבש בפעם הראשונה על הבמה.

9. באילו קשיים נתקלת בדרך להפקת השירים הראשונים שלך?
קודם כל, לא ידעתי אפילו מה זה מפיק, וכשרציתי להקליט את השיר הראשון שלי ממש לא הכרתי אף אחד בתעשיה, למזלי בן ארצי שהכרתי דרך חברים משותפים, הפנה אותי לדניאל סלומון, והוא המפיק הראשון שאי פעם עבדתי איתו. כשהגעתי פעם ראשונה לאולפן הייתי בהלם מהחלום הזה שמתגשם לי, ממש התרגשתי וצילמתי ותיעדתי כל רגע.

10. פידבק מיוחד שקיבלת מהתקשורת/קהל?
אמרו לי שיש לי סגנון מאוד חו"ל ולחנים קליטים, ושכדאי לי לנסוע לארה"ב לעבוד שם, אבל בשבילי הארץ הכי חשובה. אז לבינתיים אני נשארת פה 

11. טיפ חשוב ואישי לאמנים מתחילים?
לכו עם האמת שלכם, נכון שזה קיטשי וכולם אומרים את זה, אבל זה הכי נכון. אני עברתי תהליך של שנים כדי להבין את הסגנון המוזיקלי שלי, ורק עכשיו אני מבינה בדיוק מה אני צריכה לעשות. פעם אחת הוצאתי שיר שהיה ניסיון שלי לעשות משהו אחר ממה שאני עושה בדרך כלל, זו הייתה חוויה נחמדה וניסיון מוזיקלי מצוין בשבילי, אבל זה לא היה האמת שלי, וגם ראו והרגישו את זה. כשאתה אותנטי זה הכי מושך.

12. ספר על החוויה שלך בשימוש במערכת לינקטון?
מעבר לזה שיש לכם צוות מדהים ואכפתי בטירוף, אני ממש נהנית להיכנס לראות את הפרופילים שלי בלינקטון ואת כל החומרים מרוכזים במקום אחד, הכל נראה מקצועי ומהמם, ותמיד התגובות מצוינות.

13. בימים אלו אני עובד על…
מלבד זה שאני כותבת לאמנים בתעשייה, אני משחררת שיר חדש שהוא הכי אני- שיר שמדבר על בחור שהיו לי רגשות חזקים אליו אבל הוא מבחינתו שלח לי רמזים סותרים, החלטתי להישאר חזקה לידו ולא להישבר למרות הקושי, ועל זה מדבר השיר. בכלל השירים שלי מאוד מעצימים אישה ונותנים הרבה כוחות להיות אישה חזקה אבל כיפית באותו זמן.

14. אם לא הייתי מוזיקאי, הייתי רוצה להיות…
מנהלת במות / הופעות.

15. ולסיום – מסר לאומה:
FOLLOW YOUR DREAMS

 

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה