בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | יחצ''נים | הכר את היחצ''ן - מעיין בן סימון

הכר את היחצ''ן - מעיין בן סימון

הכר את היחצ''ן - מעיין בן סימון

מי אתה?

מעיין בן סימון , בן 27 מעפולה במקור, כרגע בתל אביב, בעל משרד יחסי הציבור וייצוג האמנים  'מעיינות מדיה', בעל תואר ראשון במשפטים. חי , נושם ובועט מוזיקה.

כיצד הגעת לתחום היח"צ?

בעברי הייתי שדרן רדיו מאוד פופולרי ברשת, התחברתי ליח"צנים שונים בתחום, לזמרים ואמרגנים,

בין היתר התחלתי ליחצ"ן מועדונים, בתחילה בעפולה ולאחר מכן התפתחתי וניהלתי מקומות בתל אביב. הייתי ילד בן 16 מעפולה, שממלא מועדונים בתל אביב וזה לא מובן מאליו.

בעברי גם תקלטתי במועדונים, המוזיקה הים תיכונית תמיד משכה אותי. יום אחד החלטתי לעבור מחיי הלילה, לחיי התקשורת שנורא עניינו אותי, תמיד הייתה לי מטרה וברוך השם, הכל הצליח.

היום אני מנהל יחסי ציבור, אני נורא אוהב מוזיקה ועובד מהנשמה ומהלב, האווירה אצלי במשרד היא אווירה של משפחה, אני אוהב את האמנים שלי כאילו שהיו הילדים שלי, הם מדברים איתי על החיים האישיים שלהם וכמובן מתייעצים איתי בכל שלב ושלב בבחירת חומרים.

אילו אמנים אתה מייצג כעת?

אני מייצג כרגע מספר אמנים, אני מנהל יחסי הציבור והמנהל האישי של מתן גלילוב. בין היתר מנהל יחסי ציבור של הזמרים: חזי להב, אשר ביטון, אביאל ג'אן , דוד בודה , נריה בובליל , בן מרדכי, דור שמעון, אביחי חבושה , מיקי אוזן, יונתן קומה, סיון גור, אושרית מלכה ועוד…

מהם רגעי השיא שחווית עם אמניך?

השיא שלי התבטא בכך שעבדתי על מופע בקיסריה, על כל תחום הכרטיסים ויחסי הציבור בשטח.

במה מתבטא התפקיד שלך בעת הוצאת שיר לרדיו?

התפקיד שלי מתבטא בכך שאני בוחר עם הזמר את המילים והלחן לשיר, איפה ייערך העיבוד, כמה נגנים, איך השיר יצא ומתי, כתיבת הודעה לעיתונות ואיך הופכים זמר אנונימי למותג. אנחנו עובדים יחד על הלינקטון ואני פונה לכלל התקשורת – אתרי אינטרנט, רדיו, טלויזיה, עיתונות ודואג לדחוף את הסינגל בכל מקום אפשרי.

האם יחצ"ן מלווה את האמן לאורך כל השנה או רק לפרקים – לפני שיר חדש/הופעה מסוימת?

יש כמה מסלולים, אם אמן בוחר מסלול לשנה, אז היחצ"ן צמוד אליו שנה שלמה – אם  יוצא סינגל אז היחצ"ן מכין את הקרקע לפני הוצאת הסינגל ועובד על הסינגל עבודה שנמשכת בערך חודש וחצי עד חודשיים.

אם יש אירוע מסויים, או השקה, או מופע ענקי, אז ברור שאני בתור יחצ"ן מתלווה ועוזר מההבנה שלי גם בשטח וגם תקשורתית, תמיד האמן צריך לדעת שיש לו גב מאחוריו, גם אם השיר מצליח, וגם אם הוא לא, תמיד האמן צריך לדעת שהיחצ"ן מאחוריו, הרי הצלחה של הזמר היא הצלחה של היחצ"ן, וגם כשלון.

לסיום – טיפ לאמן צעיר בתחילת דרכו:

אני ממליץ לו בחום שקודם כל יאמין בעצמו, ויעשה את הכל מהלב, ושלא יצפה יותר מידי. וגם אם לא מצליח, שימשיך ויתמיד, רק בהתמדה מצליחים.

וכמובן שיבחר לו יחצ"ן שהוא מסתדר איתו ומאמין בו בעיניים עצומות, הכי חשוב שיהיו סוג של חברים, כי רק ככה מצליחים, אמון זה הדבר הכי חשוב, אם יש אמון, יחצ"ן טוב, חומר טוב וזמר טוב, בדרך כלל אפשר להצליח. הכי חשוב לא להתייאש , ולהאמין בעצמכם!!!

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה