בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | יחצ''נים | הכר את היחצ''ן - משה זיו

הכר את היחצ''ן - משה זיו

הכר את היחצ''ן - משה זיו

טור חדש בבלוג במסגרתו נכיר בכל פעם אמן / נותן שירותים משוק המוזיקה, והפעם – נכיר את היחצ"ן משה זיו, בעל משרד יחסי הציבור "זיו תקשורת".

מי אתה?

שמי משה זיו, אני בחור צעיר בן 24, במקור מקרית אתא שבצפון. האהבה שלי למוזיקה החלה כבר בגיל צעיר כאשר הייתי כותב, מלחין ומעבד באולפן הביתי והחצי מקצועי שלי.

כיצד הגעת לתחום היח"צ?

אל תחום היח"צ הגעתי במקרה, לגמרי בטעות. לא היה לי שמץ של מושג מה זה יחסי ציבור, הייתי בטוח שמדובר ביחצ"ן מועדונים אבל כאשר חברה טובה ששירתה איתי בבסיס הוציאה סינגל, הצעתי לעזור לה עם מעט הקשרים שהיו לי בתור מוזיקאי.

לשמחתי, הגענו להישגים יפים יחד. אחד האנשים בתעשייה פנה אליי ושאל אותי למי אני עושה יחסי ציבור ולא ידעתי מה לענות לו, הוא הסביר לי שקידום הסינגל באפיקי המדיה השונים זה בעצם יחסי ציבור ושככל הנראה יש לי את זה, בהתחלה לא כל כך הסכמתי להבין את מה שהוא אומר אבל עם הזמן החתמתי עוד ועוד זמרים והגענו יחדיו להישגים מרשימים בהחלט.

כיום זיו תקשורת זה משרד רשמי לכל דבר שעוסק גם במיתוג הזמר מבחינה דיגיטלית – בכל הנוגע לגרפיקה, הכנה לראיונות, פרסום גרילה, שיווק ויראלי ועוד.

אילו זמרים אתה מייצג כעת?

במשרדי מיוצגים רובי לוי, מאור אדרי, בן סנוף, דוד נעים, מן יהל, גילת יפרח, הרכב 'נגנים שרים' וסולקי. בעבר ייצגתי גם את פיני חדד,  עופר לוי ועוד זמרים רבים וטובים.

מהם רגעי השיא שחווית עם אמניך?

רגע שיא מבחינתי הוא כאשר אני מקבל שיחת טלפון מאמן נרגש ומבין שהצלחנו במשהו ועשינו זאת. לפעמים לא צריך לעשות קיסריה כדי להבין את גודל ההישג, מספיק שיש זמר שלא אהוב במקום מסויים ואתה זה שהפשיר את היחסים בן הצדדים, זה רגש עילאי שלא ניתן להסביר במילים, פשוט כיף לעשות טוב.

במה מתבטא התפקיד שלך בעת הוצאת שיר לרדיו?

אני מלווה את האמן החל משלב בחירת החומרים דרך בחירת השם, הכיוון הגרפי ובניית הקומוניקט והסיפור שיוצג לתקשורת. לאחר מכן אני מוודא הגעה של הקומוניקט והשיר אל גופי המדיה, מבצע מעקב טלפוני נרחב על מנת לקבל תמונת מצב ולתת לאמן תשובות בנוגע להתקדמות השיר.

האם יחצ"ן מלווה את האמן לאורך כל השנה או רק לפרקים – לפני שיר חדש/הופעה מסוימת?

מסלולי היח"צ מתחלקים לשניים, המסלול הראשון הוא ליווי מלא לאורך כל השנה ויח"צ מתמשך ונכון למיתוג האמן בכל אפיקי המדיה והכרות אישית עם כל גופי ואנשי התקשורת. המסלול השני הוא עבודה נקודתית על סינגל או מופע לתקופה של חודש וחצי.

ולסיום – טיפ לזמר צעיר בתחילת דרכו:

אני ממליץ לשים דגש על בחירת החומרים – כל שיר ששולחים אליך, תקליט לו סקיצה, אף פעם אין לך מושג איך השיר יישמע בקולך. לפעמים יש שירים שלא נשמעים טוב בסקיצה שהכותב והמלחין שולח לך, אבל עם קצת סגנון אישי יכול להיות שמדובר בלהיט הגדול שלך.

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה