בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | יחצ''נים | הכר את היחצ''ן - נתנאל מויאל

הכר את היחצ''ן - נתנאל מויאל

הכר את היחצ''ן - נתנאל מויאל

 מי אתה? 

נתנאל מויאל, בן 24, תושב העיר נתניה. חי ונושם מוסיקה.

כיצד הגעת לתחום היח"צ?

מגיל צעיר מאוד ידעתי שאני רוצה לעסוק בתחום הניהול והיח"צ, אך לא ידעתי שהמקצוע יבחר אותי כ"כ מהר – עם שחרורי מצה"ל פנתה אליי זמרת שהיא גם חברה, אמרה שהיא מאמינה בכישרון שלי ורוצה שנתחיל לעבוד יחד. בעשר אצבעות התחלתי לאסוף מידע ולפתח קשרים. לשמחתי מהר מאוד הגעתי להישגים מרשימים ומאז השם שלי התחיל להתגלגל מפה לאוזן וב"ה היום אני כבר שנה חמישית בתחום, עובד עם כל תעשיית-המוזיקה, בונה את עצמי, לומד את המקצוע בכל יום מחדש, העבודה מאתגרת אך מספקת מאוד וההצלחה של אמן היא הצלחה שלי.

 אילו זמרים אתה מייצג כעת?

מישל כהן, שיר ביטון, לידור סולטן, גדי אלטמן, מאור תיתון, להקת "המרפסות", משה נעמן, יוסי להב, שמעון עוקשי, "הפקולטה של המוזיקה המזרחית", שגיא טרבלסי, אורית אזרח, סלעית שחף, זיווה אביבי ואור שאול.

אני משתדל לשלב בין אמנים מוכרים לאמנים ויוצרים צעירים ומוכשרים בתחילת דרכם. חשוב לי מאוד לעבוד עם אמנים שאני מאמין בהם, בדרך ובחומרים שלהם.

מהם רגעי השיא שחווית עם אמניך?

כל שיחת טלפון שאני מבשר לאמן בשורה טובה – שהוא בין עשרת השירים הכי מושמעים בתחנות הרדיו / עבר פלייליסט / שהופעה שלו היא סולד-אאוט וכדומה, לדעת שהגשמתי עוד חלום ויעד של אמן – זה רגע שיא מבחינתי.

במה מתבטא התפקיד שלך בעת הוצאת שיר לרדיו?

יחסי-ציבור זה בעצם ה"תיווך" בין האמן אל התקשורת הארצית, העבודה למעשה מתחילה הרבה לפני הוצאת הסינגל אל תחנות הרדיו – בוחרים קונספט, עיצוב, בניית קומוניקט, עבודת שטח ובניית תכנית עבודה לאורך טווח. לאחר שהשיר יוצא אל תחנות הרדיו, מתחילה עבודת הפולו-אפ, סגירת ראיונות בתחנות הרדיו, כתבות, אירוחים וצילומים, כל זאת לצד שיתוף פעולה מלא עם האמן וליווי צמוד.

האם יחצ"ן מלווה את האמן לאורך כל השנה או רק לפרקים – לפני שיר חדש/הופעה מסוימת?

זה מאוד תלוי בפרויקט, העבודה האינטנסיבית היא בצמוד לקידום סינגל והוצאת אלבום אך אני תמיד נמצא בקשר עם האמן ומלווה אותו לאורך כל הדרך.

ולסיום – טיפ לזמר צעיר בתחילת דרכו:

אין נוסחאות היום, אפשר ללכת לתוכניות ריאליטי ולקבל חשיפה אך בסופו של דבר כולם נפגשים במסלול הרגיל שהוא להוציא חומרים לתחנות הרדיו, להופיע, לצבור קהל ולעשות את הדרך האמיתית.  מוסיקה זה מסע ארוך, עם המון חוויות, מכשולים, הנאה וסיפוק.

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה