בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | יחצ''נים | הכר את היחצ''נית - דנה גולן

הכר את היחצ''נית - דנה גולן

הכר את היחצ''נית - דנה גולן

מי את?

שמי דנה גולן וינוקור, בת 31 מגבעתיים, בעלת "דנה גולן תקשורת" – משרד בוטיק ליחסי ציבור וייעוץ תקשורתי. לאחר שנים בתחום העיתונות והיח"צ יצאתי לדרך עצמאית ופתחתי את  משרדי המתמחה בתקציבי תרבות, צרכנות ועמותות. בעבר טיפלתי ביחסי ציבור של הערוץ הראשון על שלל תכניותיו, קדם אירוויזיון 2013, פסטיבל מספרי סיפורים, פסטיבל קולנוע "עין יהודית", ואמנים שונים. גם היום משרדי מטפל בתקציבי תרבות מגוונים.

כיצד הגעת לתחום היח"צ?

את דרכי המקצועית התחלתי ברשת ידיעות תקשורת ככתבת ומשם במהלך לימודיי האקדמיים עברתי להפקות שונות בערוץ 2 ו- 10 ביניהם "עובדה עם אילנה דיין" בתחילה כמתמחה ולאחר מכן בהפקה, כתחקירנית בתכנית הראיונות "איפה צדקנו" עם ארז טל, ערוץ "ביפ", תכנית הבוקר של ערוץ  10 ונוספים. מאוחר יותר התגעגעתי מאוד לכתיבה ומצאתי שעולם יחסי הציבור  משלב כמה פרמטרים יחד: כתיבה וחשיבה עיתונאית, אינטרקציה עם כל כלי התקשורת וחשיבה אל מחוץ לקופסא,  מכלול שמאפשר יצירת בולטות ללקוחות שלי. היכולת לחשוב לפעמים  כעיתונאי ולהעניק צבע ייחודי להודעה לעיתונות הוא יתרון חשוב במקצוע שלנו. בעבר טיפלתי ביחסי הציבור של הערוץ הראשון, תחנות קול ישראל, קדם אירוויזון 2013, אירוויזיון הילדים, פסטיבל מספרי סיפורים, להקת "יא בה יא" של ישי לפידות ועמירן דביר ונוספים. גם היום משרדי הנוכחי מטפל בתקציבי תרבות ביניהם בין היתר גם באיריס ועופר פורטוגלי ואלבומם החדש "אדון הסליחות" – גוספל יהודי ומוסיקה מהמקורות, אמן החושים וכוכב העונה הקרובה של גולסטאר שימי אטיאס ונוספים.

מהם רגעי השיא שחווית עם אמניך?

אחד  מרגעי השיא  של המקצוע הוא להיווכח שההתמדה משתלמת, יחסי הציבור דומים במובן מסויים לעולמו של השחקן, שחקן נלחם על תפקיד ואנחנו  אנשי היח"צ על "אייטם".  כמו שרבים מהשחקנים שומעים לא מעט בחייהם את התשובה לא באודישנים,  גם אייטם או כתבה  לא תמיד מתפרסמים בקלות, האתגר האמיתי במקצוע הזה הוא ההתמדה והנחישות, זהו סוד הקסם. בסופו של דבר כשאתה באמת מאמין בכל ליבך באמן שלך, כולם יסחפו אחריך, גם אם זה ייקח יותר זמן, עם הרבה מאוד סבלנות בסוף זה יקרה. אחד מהרגעים היותר מרגשים שחוויתי לאחרונה (ושיאים אני מאחלת לעצמי גם בהמשך הדרך) הוא לקבל במהלך החגים טלפונים מספקים שמבקשים שנשלח אליהם עותקים נוספים מהאלבום החדש של הזוג פורטוגלי כי המלאי נגמר. זו תחושת סיפוק נפלאה.

במה מתבטא התפקיד שלך בעת הוצאת שיר לרדיו?

כשאמן מחליט על הוצאת שיר לרדיו חייבת להיות לו תכנית עבודה מסודרת ואסטרטגיה נכונה. אני מאוד מאמינה בטוטאליות כשמדובר באמנים שלי ומאמינה ששיר הוא כמו לידה של ממש לכן חשוב לעשות את זה נכון. על אף התשוקה להוציא את הסינגל או האלבום, טיימינג הוא דבר חשוב, סדר השירים הוא חשוב והכל צריך להיעשות יחד. המטרה שלי בעבודה מול האמן היא למצוא עוגנים תקשורתיים שיאפשרו  מתן בולטות בתחנות הרדיו, אתרי האינטרנט, העיתונים ותכניות הטלוויזיה ולמנף זאת על מנת ליצור חשיפה רחבה.

טיפ לסיום – מה את ממליצה לאומן צעיר בתחילת דרכו?

אני ממליצה לפני הכל, ליהנות מהדרך וללכת עם האמת המוזיקלית עד הסוף, להקשיב לאני הפנימי שלך ולא להתפשר. גם בבחירת איש יחסי ציבור  חשוב לקחת את זה שיש כימיה הכי טובה איתו, שהוא מאמין בך ומוכן ללכת איתך דרך לצד האתגרים המקצועיים ולא פחות חשוב להצטייד בהרבה סבלנות כי בסופו של דבר היא משתלמת.

ליצירת קשר עם דנה גולן – danagolan88@012.net.il ,0507746288

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה