בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | יחצ''נים | הכר את היחצ"נית - ורד כהן

הכר את היחצ"נית - ורד כהן

הכר את היחצ"נית - ורד כהן

הכר את היחצ"ן הפעם עם היחצ"נית והאגדה, ורד כהן!

מי את?
שמי ורד כהן, בת 43, אמא של איתמר בן ה 4 וחצי, מתגוררת בראשון לציון. בצעירותי עבדתי בחברת 'הליקון' ותמיד ידעתי שאעסוק במשהו שקשור למוסיקה, זאת האהבה הגדולה שלי. עם השנים נחשפתי לתחום יחסי הציבור וגיליתי שזה תחום שאני מאוד אוהבת ונהנית לעסוק בו.

אילו זמרים את מייצגת או ייצגת?
איזי, אלון דה לוקו, רגב הוד, עידן יניב, אופיר כהן, קנדוג, אמסטפ, זבל, השובבים, עמית פרידמן, 51%, רון דבני, סאני דהרי, סידי, ועוד רבים רבים.

מהם רגעי השיא שחווית עם אמניך?
היו הרבה רגעים מרגשים והישגיים, אך אין ספק שהרגע שכל יחצ"ן משווע ומחכה לו הוא שיחת טלפון מעורך מוסיקלי ו/או שדרן שמתקשרים לעדכן שהם אהבו את השיר שהוצאת והוא אף יושמע, כמובן שכניסה לפלייליסט או למצעד, או לחילופין עיתונאי או עורך תוכן שהסכים לקיים ראיון או כתבה עם אותו האמן. אירוח בתוכנית טלוויזיה בפריים טיים וכו'…

במה מתבטא התפקיד שלך בעת הוצאת שיר לרדיו?
התפקיד שלי בעצם מתחיל בליווי האמן מתחילת התהליך שזה מתחיל קודם כל בבחירת השיר, עיצוב גרפי, צילומי סטילס, עיצוב הלינקטון וכו'…לאחר מכן, אני הופכת למעשה להיות אשת הקשר של אותו האמן, למול אמצעי התקשורת. אם זה לבדוק שהשיר קודם כל הגיע, האם האזינו לו, אם כן, האם אהבו, האם ישובץ במסגרת פלייליסט התחנה וכו', אם יש צורך – ללחוץ על השמעות, לאחר מכן, אנו מקיימים שיחות יזומות עם עיתונאים, עורכי תוכן של אתרי אינטרנט וזאת על מנת לעניין אותם בכתבה, ראיון וכל דבר בעצם שאמצעי התקשורת יכולים להעניק לקידום והכרה של אותו האמן.

האם יחצ"ן מלווה את האמן לאורך כל השנה או רק לפרקים – לפני שיר חדש/הופעה מסוימת?
אם אמן מחליט שהוא מעוניין להוציא אלבום אז כמובן שהליווי הוא לאורך זמן של יציאת האלבום והסינגלים שייבחרו ממנו. במידה ומדובר בסינגל בודד שאגב לא מומלץ בעיניי, כיוון שזאת לא דרך אמיתית להוציא שיר אחד ולהיעלם, אמן שרוצה לקבל הכרה ולהילקח באופן רציני על ידי אמצעי התקשורת, צריך לקחת זאת בחשבון. במידה והחליט להוציא בשלב ראשון סינגל אחד, הליווי הינו רק לתקופה של כחודש/חודש וחצי.

ולסיום – טיפ לזמר צעיר בתחילת דרכו:
הטיפ הכי חשוב ומשמעותי לאמן צעיר בתחילת דרכו הוא : סבלנות, סבלנות ועוד קצץ סבלנות, קריירה מוסיקלית לא קורית ביום אחד והיום, להכיר לאמצעי התקשורת אמן חדש לרדיו, זאת משימה אפשרית בהחלט, אך עם זאת, לא תמיד פשוטה ומחבקת. אני מציעה לכל אמן צעיר לעשות הרבה עבודת שטח, בהופעות בכל מקום אפשרי, פסטיבלים, שיתופי פעולה מוזיקליים עם אמנים ו/או מפיקים ולא להתפשר על איכות הכתיבה, הלחנים וההפקה המוזיקלית.

בהצלחה לכולם !! ושתהיה לנו שנה אזרחית מלאה במוסיקה משובחת, מפתיעה ושופעת.

 

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה