בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | בוקינג | הכר את המנהלת - ימית הגר

הכר את המנהלת - ימית הגר

הכר את המנהלת - ימית הגר

קצת על עצמך:
אני ימית, בת 36, מנהלת את חברת ההפקות שלי Nobody’s Fault Productions. אני מביאה אמני בלוז שאני אוהבת מארה"ב לישראל בשנים האחרונות ומפיקה הופעות בכל הארץ. במקביל אני מנהלת אמנים ישראלים ויש לי תוכנית רדיו בלוז ברדיו מהות החיים.

עם אילו אמנים את עובדת בימים אלה?
עוזי רמירז, דני דורצ'ין, ירון בן-עמי והאחיות לוז.

מתי התחיל הרומן שלך עם מוזיקה? [וספרי לנו על הזכרונות וצעדייך הראשונים כמנהלת]
הרומן שלי עם הבלוז התחיל לפני קצת יותר משלוש שנים, כששמעתי בלוז אמיתי בפעם הראשונה ברדיו, בתוכנית של ערן סבאג. מעט אח"כ הבאתי את הבלוזיסט שאני הכי אוהבת, רוברט בלפור, להופעה אחת, שהייתה מלאה לגמרי בבארבי תל אביב. מאז אני ממשיכה להביא אמנים ועובדת על להגדיל את קהל חובבי הבלוז בארץ.
יש כמה אמנים, אותם אני לשמחתי מנהלת, שמהרגע ששמעתי אותם ידעתי שאני רוצה לעשות כל מה שאפשר בכדי לקדם את מה שהם עושים ולעזור להם להתרכז במוסיקה ופשוט לעזור להם להמשיך לעשות את מה שהם עושים הכי טוב. הצעד הראשון היה להפיק אלבום לירון בן-עמי, אלבום שהודפס ממש השבוע ויושק סוף חודש הבא!

בקצרה, מה הוא תפקידה של המנהלת האישית?
בעייני – לעזור למוסיקאי לנהל את העסק הזה שהוא התחיל, לנהל את העניינים לטווח ארוך, לוודא שהוא מתפרנס מהמוסיקה שלו ולוודא שכל הפרטים מקטן ועד גדול מתרחשים גם אם הוא לוקח בהם חלק וגם אם לא. כל הזמן לחפש הזדמנויות חדשות, אירועים, פסטיבלים שהוא יכול לקחת בהם חלק ולקדם את כל מה שחשוב לו כולל בחו"ל.

במה מתבטאת עבודתך ביום יום?
קשר יומיומי עם המוסיקאי, ניהול כל המטלות הקשורות לבוקינג, יח"צ, חזרות, הופעות וכו', להיות עירנית לכל מה שמתרחש מבחינת אירועים שהוא יכול להשתלב בהם, חימומים להופעות, אירוחים ולנסות לדחוף אותם לכל מה שחשוב להם להיות בו, פגישות עם אנשים לגבי כל מיני שיתופי פעולה פוטנציאלים.

מה החשיבות של המנהלת האישית לקריירה של האמן?
כל אמן הוא כמו חברה קטנה וכל חברה צריכה מנכ"ל שיוכל להסתכל על התמונה הרחבה ולעשות יחד תוכניות לטווח הקרוב והרחוק, תוך כדי דאגה לכך שהמוסיקאי מתפרנס ממה שהוא עושה ושכל המטלות והיעדים שקבענו יחד מתקדמים כל הזמן. במקביל להוריד ממנו כל מיני מטלות שמכלות את זמנו במקום שישב לכתוב אלבום חדש.

מה מייחד אותך בתור מנהלת?
אני לוקחת על עצמי רק עבודה שאני אוהבת עם אנשים שאני אוהבת ואני מוכנה לעשות הכל, עם כל הלב, עם כל הסבלנות והזמן שצריך עד שזה יעבוד.

ספרי על רגע שיא בקריירה:
הוצאת שני האלבומים בלייבל שלנו בשנתיים האחרונות– אחד ישראלי > ירון בן-עמי ואחד מטקסס > KM Williams

מהו החלום הכי גדול שלך?
ליצור ולנהל פסטיבל בלוז שנתי בארץ שיכלול אמני בלוז מהמיסיסיפי ואמנים מקומיים.

מי או מה הם מקורות ההשראה שלך? והאם יש לך שיטות עבודה מועדפות?
יש בלוזיסט אחד במיסיסיפי – ליאו באד וולש – שיש לו את המנהל הכי טוב שראיתי. הוא עושה בשבילו לגמרי הכל, הוא תמיד שם, תמיד עובד, תמיד מרוכז, מג'גלר בין כל הדברים החשובים תוך כדי שהוא מזמזם את כל שיריו בעל פה ובמקביל ודואג ליח"צ הכי מרשים שראיתי מימיי. רוג'ר סטולי מהמיסיסיפי הוא עוד מקור השראה רציני כי הוא עזב את העבודה הקודמת הבטוחה והמכניסה שהייתה לו בכדי להגשים את החלום של הקמת פסטיבל הבלוז הכי גדול במיסיסיפי והשנה חגג 12 שנים לפסטיבל.
שיטות עבודה מועדפות? זה תלוי באמן. כמו בכל מקצוע אחר, צריך לנהל את האמן איך שהוא צריך בכדי להשיג את מה שמנסים להשיג יחד. השיטה המועדפת היא לישון פחות, לעבוד יותר ולהיות עקשן וטוב לב.

טיפ קטן לאמן המתחיל?
תהיה מקצועי מהרגע הראשון. תדאג שיש לך אתר מעודכן, פייסבוק פעיל, קליפ איכותי, תמונות מעולות. תופיע כמה שיותר, תחמם, תתארח – תהיה בכל מקום ותבין שלא משנה כמה המוסיקה שלך מעולה – יח"צ זה אחד הדברים החשובים ביותר. תדע מה אתה רוצה, תכין רשימת שאיפות \ יעדים ותהפוך אותם למטלות עם תאריכים. וכמובן – קח מנהל :)

ולסיום – מסר לאומה:
לכו להופעות חיות, תמכו במוסיקאים, קנו מהם את המוסיקה שלהם ואל תורידו מוסיקה של מי שעדיין חי.

פרטי יצירת קשר:
ימית הגר
טלפון – 054-2195133
מייל – Yamit@nobodysfaultproductions.com

אתר  |  פייסבוק

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה