בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | מעבדים | הכר את המעבד המוסיקלי - גל פדה

הכר את המעבד המוסיקלי - גל פדה

הכר את המעבד המוסיקלי - גל פדה

ספר קצת על עצמך

מפיק, מעבד, כותב ומלחין, בוגר לימודי תואר ראשון במוסיקה ועסקים באוניברסיטת – N.Y.U, ובהמשך סיימתי לימודים לתואר שני – 'האסתטיקה של המוסיקה'. במקביל התחלתי לעבוד באולפני הקלטות לצידו של המפיק, זוכה ארבעה פרסי גראמי, Gordon Williams והקמתי הרכב רוק מטאל בשם SAVILIAN אשר מכר למעלה מ- 50,000 אלבומים. בשנת 2009, חזרתי לארץ והתחלתי את דרכי בתעשיית המוסיקה הישראלית.

מהפרויקטים ולהיטים מוכרים עליהם עבדת?

ההרכב המוזיקלי ״פרוייקט פספורט״ עם אנחל בונני, הפקת האמנים הראל סקעת, כרמי שימרון, גרייס מלודי, נתי רביץ, אשרי כהן, עוז זהבי, שירה גבריאלוב, דניאלה לוגסי ועוד רבים.

הלחנת מוסיקה לסרטים – התאבדות, נזלת, שיר בסרט-פובידיליה, “a call for help- HBO documentary” ועוד. ומשמש כמורה להפקה מוזיקלית במכללת BPM.

מתי התחיל הרומן שלך עם המוזיקה?

הרומן שלי עם מוסיקה החל בגיל 3 כילד היפר-אקטיבי, שכדי שלא ישבור את כל הבית קנו לו גיטרה קטנה. מאותו הרגע אני והגיטרה לא נפרדנו…

האהבה הכי גדולה שלי היא המוזיקה, עד היום אני לא מאמין שזה תחום העיסוק שלי. כל הזמן אני מחפש חומרים ושומע דברים חדשים כדי ללמוד כמה שיותר על מנת שאוכל ליישם את החדשנות המוזיקלית בהפקות שלי.

בקצרה, מה תפקידו של המעבד/המפיק המוזיקלי?

כל מפיק/מעבד הוא שונה, לכן אני אתמקד באופן בו אני רואה את התפקיד שלי. התפקיד שלי הוא לגרום לאמן שמולי להיות הכי טוב ש-״הוא״ יכול להיות. החלק הכי קשה בהפקה של שיר הוא להבין את המהות של האמן שעומד מולי, של היצירה שלו והחלום שלו. ברגע שאני מצליח להבין את זה, הדרך לעיבוד קצרה מאוד. מה שהכי יפה בתהליך הזה, זה שכל אמן/אדם הוא שונה, ולכן הדרך תמיד חדשה ומרתקת.

מהי חשיבות המעבד המוזיקלי להצלחת היצירה?

חשיבות המעבד/המפיק, הוא לנקות את כל הרעש שיש מסביב לאמן כדי שהוא יוכל לבטא את עצמו. בעצם התפקיד שלי הוא ליצור לאמן פלטפורמה מוסיקלית (ההפקה) בה הוא יכול לרחף מעליה.

האם מלבד הפקה מוזיקלית אתה גם כותב/מלחין/מעבד?

אני כל הזמן כותב, מלחין ומעבד. אחת האהבות הכי גדולות שלי היא לכתוב סקור (פסקול) לסרטים. בנוסף, יש לי שני אלבומים שלי שכתבתי והלחנתי.

מהו החלום המוזיקלי הגדול ביותר שלך?

להמשיך לעשות מוסיקה כל חיי.

טיפ קטן לאמן המתחיל, איך לבחור את המעבד המתאים ועל מה חשוב להקפיד לפני ההגעה אליו?

הטיפ הכי חשוב, שאני מנסה להזכיר גם לעצמי הוא מאוד פשוט – להבין מהר ומוקדם, שאתה לא יודע הכל. כל פעם שאני מתחיל להיות יותר מידי מרוצה מהדברים שאני עושה, אני מזכיר לעצמי את זה. לדעת שאתה לא יודע הכל, תמיד גורם לי לרצות ללמוד עוד, לחפש ולהתנסות כל פעם במשהו חדש.

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה