בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | בוקינג | הכר את המשרד - סול שיווק ומיתוג - מתן אביאל

הכר את המשרד - סול שיווק ומיתוג - מתן אביאל

הכר את המשרד - סול שיווק ומיתוג - מתן אביאל

 

מתן אביאל, מוזיקאי, מנהל חברת שיווק ומיתוג לאמנים ומועדוני הופעות ברחבי הארץ.

ספר קצת על עצמך ועל המשרד:
התחלתי את סול לפני 4 שנים אחרי שמצאתי את עצמי מחפש בית למוזיקה של הלהקה שבה הייתי, 'השליחים'. במהלך תקופה זו הבנתי את הצורך של אמנים למצוא קורת גג אחת שתספק מופעים, כיוון והתמצאות בתעשייה ובעיקר את הפתרונות למה לעשות ומה לא לעשות. לימים הבנתי שאותו צורך קיים במועדוני הופעות – בגוף אחד שיאגד את התוכן הנכון עבורם וישמור על כבודו של האמן וידאג למיתוג וקידום המופעים. במהלך השנה הזו הייתה מטרה. המטרה הייתה להביא הופעות ומוזיקה למקומות צמאי תרבות. במהלך השנה הזו עזבתי את תל אביב והגעתי לצפון הרחוק. אחרי שיצאתי מתל אביב הבנתי עד כמה הפריפריה מביאה איתה קהל נפלא חם ואוהב קהל שהמון אמנים גדולים ומתחילים לא מצליחים לגלות. אני ממליץ לכל אמן לעשות את המאמץ ולצאת מחוץ לנוחות שלו. יש חיים מחוץ לתל אביב.

מי המיוצגים שלך בימים אלה?
בימים אלו המשרד שלי מטפל במספר מועדוני הפקות, אמנים ומופעים גדולים. כרגע אנחנו בעיצומו של פסטיבל מספרי הסיפורים אותו אנחנו מלווים זו השנה השנייה. מבחינת מועדוני ההופעות והפאבים אנחנו פזורים במספר מוקדים ברחבי הארץ:
מנדלה – ראש פינה
גלובל מיוזיק – כפר סבא
אוסליבן הפאב האירי – מודיעין
שלומפר – אשדוד
גוס פאב – קיבוץ עין שמר
פאב כרמיאל
אוסוולדו – קיבוץ ברור חיל
ביץ' בר קיסריה
Dude – דימונה
פאב אורנוס – נתניה
אדלה – רמת ישי

מתי התחיל הרומן שלך עם מוזיקה? [וספר לנו על הזכרונות וצעדייך הראשונים בתחום]
התחלת הדרך שלי במוזיקה הייתה לפני 11 שנים. הייתי בן 15 והיה לי חבר טוב שניגן על תופים. תמיד נורא רציתי לנגן איתו , ולא ידעתי אז עוד לנגן על שום כלי. אז הייתי סוג של "דיג'יי" שבוחר את השירים שהוא יילמד וינגן. יום אחד הוא פשוט אמר לי שנורא יתאים לי לנגן על בס ושאני חייב להיכנס לזה. מאז התאהבתי בכלי המדהים הזה, ניגנתי שעות, הופעתי,לימים גם הקלטתי אלבום והופעתי בכל הארץ עם "השליחים" להקה שהקמתי יחד עם אותו חבר. את סול הקמתי תוך כדי הפעילות של הלהקה. אפשר להגיד שזה פשוט הגיע אליי. מעולם לא חשבתי שאקים עסק או שאנהל עסק עצמאי, יצא שפנו אליי אמנים והתחלתי לעשות את אותה עבודה שעשיתי ללהקה. דיי מהר תוך בערך שנה הגענו לאמנים הגדולים בארץ ולשיווק המדיה החברתית של חברת התו השמיני מה שהניע את כל המערך וההתקדמות של העסק.

בקצרה, מה הוא תפקידו של המשרד מהסוג שלכם?
התפקיד שלנו מתחלק לכמה היבטים : בהיבט הקידומי – אנחנו ממתגים מופעים, פאבים ואמנים החל מרמת האימג' ועד לרמת השיווק. הפצה ויראלית ברשת, קריאייטיב ויצירת באז. בצד השני המטרה שלנו היא לספק תוכן טוב ונכון לקהל היעד שאליו אנחנו מכוונים.

במה מתבטאת עבודתכם ביום יום?
ביום יום העבודה שלנו מתרכזת בעיקר ברשת – ביצירת המודעות והעניין סביב האמן /המופעים. בעבודה משותפת מול משרדי הניהול של האמנים.

איך תגדיר את הדבר האישי המיוחד שאתה מביא לעבודה שלך?
אני חושב שאחד הדברים שמאפיינים אותי הוא הרעב שלי, אני חושב שהעניין שאני עצמי מוזיקאי , מכיר את השטח מהצד של האמן נותן לי רעב לכבוש מקומות ויעדים חדשים, לנצח עם הלקוחות שלי וסוג של אופטימיות שמלווה אותי בחיים האישיים כל הזמן.

ספר על רגע שיא בקריירה:
רגע שיא קשה לציין. היו המון רגעים שנשארו אצלי צרובים בלב.

מהו החלום הכי גדול שלך?
החלום הכי גדול שלי הוא להמשיך לקום בבוקר ולעשות מה שאני אוהב. להיות שותף למהלכים גדולים ולנסות להשאיר משהו אחרי.

מי או מה הם מקורות ההשראה שלך? והאם יש לך שיטות עבודה מועדפות?
מקומות ההשראה שלי הם בעיקר אמנים גדולים שלא מפחדים לעשות צעדים לא קונבנציונאלים. המוזיקאי שכנראה הכי השפיע עליי הוא דייב גרול (סולן הפו פייטרס).  שיטות העבודה שלי – זה משתנה מפרויקט לפרויקט.
בדרך כלל: לזרוק 5 רעיונות לא טובים לאוויר. ואז לתת אחד שפוגע בול. ככה אני מרגיש שהראש שלי פנוי לחשוב על דברים יצירתיים. לעבוד בלהט. אף פעם לא לקחת משהו כשגרה, בעיני זה תחילתו של הסוף, במקצוע הזה אם אין לך את הרעב והלהט, כנראה שאתה צריך לחפש משהו אחר.

טיפ קטן לאמן המתחיל?
תופיעו. תופיעו כמה שיותר. תייצרו עניין סביב המוזיקה שלכם. תבינו שהאלבום שלכם הוא 40 אחוז במקרה הטוב ממה שייצג אתכם. אלבום טוב זה כבר לא מספיק.

ולסיום – מסר לאומה:
תהיו טובים. תחלמו. תגיעו.

 פייסבוק

 

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה