בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | כללי | הצלחתי! ומה עכשיו?

הצלחתי! ומה עכשיו?

הצלחתי! ומה עכשיו?

כידוע לכולנו, עולם המוסיקה הוא סוער במיוחד, כוכבים עולים, כוכבים יורדים ומה שהיום נחשב ללהיט עתיד להתחלף במהרה בשיר אחר.

אומנים צעירים וותיקים חווים בחיי היומיום תהפוכות רגשיות רבות, אז איך אפשר לשרוד את המרוץ האינסופי ללב הקהל ולהישאר מחוזקים מנטלית?

במדור החדש שלנו נעזר במאמן האישי המוסמך דרורי ניסן, האוחז בניסיון של שנים בתחום ונקבל ממנו טיפים אותם נוכל לקחת איתנו הלאה.

הפעם, נתחיל דווקא מהסוף, מה קורה לאחר שהאומן הצליח? איך נשארים עם הרגליים על הקרקע? והכי חשוב – כיצד משמרים את ההצלחה?

הרימו עוגן

יש מי שטוען כי 'לטבע יש קצב משלו', ההצלחה דומה לתינוק שגדל – בהתחלה הוא זוחל, לאחר מכן הוא אוחז במשהו שיעזור לו לעמוד, הוא נופל, אחר כך קם וחוזר חלילה. הצלחה שמחזיקה לאורך זמן תלויה בעוגנים ובנקודות שצברתם לעצמכם במהלך הקריירה, אל תשכחו גם כשאתם בפסגת הצלחתכם לחזור מדי פעם אחורה ולטפח את המקומות והאנשים שהובילו אתכם למקום בו אתם נמצאים היום, עשו זאת גם אם כיום זה לא נראה לכם חיוני בהכרח. זכרו – לא משנים את ההרגלים שהובילו אתכם להצלחה!

לדוגמא: גם אם יש לכם להיט ענק ברדיו ואתם ממלאים אולמות, בהחלט מומלץ לחזור ולהופיע מדי פעם בקטן, זה יכול להיות במועדון או סתם ערב קריוקי מצומצם… פעולה מסוג זה תזכיר לכם איך רק אתמול הייתם אנונימיים, תעזור לכם להיות ממוקדים בהווה ותסייע לכם לצאת ממשבר עתידי (שחלילה לא יבוא, אבל הוא עשוי להגיע) להתחבר שוב לעצמכם ולפרוח מחדש.

אמפתי או סימפטי?

הקיפו את עצמכם באנשים שמגלים כלפיכם אמפתיה ולא סימפטיה.

רבים כיום לא יודעים את ההבדל, אך היכולת של איש אמפתי היא להסתכל מנקודת מבטכם, להבין אתכם ולייעץ לכם על פי המצב הנתון, בניגוד לאנשים סימפטיים שהם בעלי הזדהות מלאה איתכם, אנשים אלו מתוקף אהבתם תמיד יאשרו ויסכימו איתכם, גם כאשר אתם טועים ולכן לא יוכלו לעזור לכם להחליט נכון.

לכן, פחות מומלצת התופעה בה הורים הופכים להיות מנהלים מקצועיים של ילדיהם, נכון שהם בשר מבשרכם ובסולם האמון אין שני להם, אך במידה והקרוב אליכם הוא לא איש מקצוע מטבעו, הוא תמיד יהיה בעדכם וגם כשתטעו ירחיק אתכם מאנשי מקצוע ומעצות נכונות שבאותו הרגע מתפרשות כפוגעות, בעוד הן בעצם הדבר הנכון לעשות לטווח הרחוק. זכרו – ההצלחה שלכם לא תלויה רק בכישרון שלכם!

אז איך מתחילים?

טכניקה פשוטה שעושה פלאות בעולם האימון תעזור לכם לעשות קצת סדר בבלאגן, היא נקראת תרגיל "הסל", עצרו רגע וציירו בדמיונכם סל, לאט לאט הכניסו לתוכו את כל מה שגורם לכם להרגיש טוב ומסייע לכם להצליח, הסל הזה ילווה אתכם לאורך כל הדרך ויעזור לכם להישאר ממוקדים, אחראיים ומחויבים לדרך שלכם.

כולנו רוצים להצליח, הצלחה היא כמו עץ שצריך להשקות ולטפח תמיד, על מנת שאתם והקרובים אליכם תוכלו ליהנות מפירותיה, בטורים הבאים נלמד עוד ונבין איך עושים את זה טוב יותר!

 

דרורי ניסן מאמן אישי.

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה