בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | השנה שלי בלינקטון | השנה שלי בלינקטון: אלון אמיר, איש יחסי הציבור, מסכם את תשע"ז

השנה שלי בלינקטון: אלון אמיר, איש יחסי הציבור, מסכם את תשע"ז

השנה שלי בלינקטון: אלון אמיר, איש יחסי הציבור, מסכם את תשע"ז

השנה שלי בלינקטון: אנשי יחסי הציבור של ישראל מסכמים שנה בפלייליסט הלינקטונים שהפיצו לתקשורת.
הזדמנות טובה לשמוע את הצד האישי שלהם, לקרוא על החיבור לפרויקטים עליהם עבדו וגם לראות לאילו שירים של אחרים בחרו לפרגן.

אלון אמיר – "השנה שלי היתה שנה של שינוי. פחות עיסוק באמנים ויותר עיסוק בספר שכתבתי ופרסמתי, פורמטים לטלוויזיה שפיתחתי, בהרצאה שאני מעביר וכתיבה של תוכניות טלוויזיה. עם כל העיסוק בצד היצירתי שיש בי, כן החלטתי להתעמק באמנים שאני מאוד אוהב ומאמין בהם. מכיוון שאני בעצמי יוצר דברים יותר קל לי היום להתחבר מחדש למה שהאמנים עמם אני עובד עוברים וחווים. הצוות של לינקטון הפך לסוג של משפחה. תמיד יש מי שתומך, עוזר ונותן עצות. אני לא יודע מה עשינו לפני לינקטון ושמח על כל הזדמנות לעבוד עם הצוות המופלא והקריאטיבי הזה".

פייסבוק | אתר | ליצירת קשר

להאזנה לפלייליסט הלינקטונים המלא של אלון אמיר

1. חדוה עמרני – פשוט להיות
עכשיו אפשר לספר שחדוה לא רצתה להקליט את השיר. פניתי לאייל מזיג ומרב סמן טוב עם הוראות מדויקות לסוג השיר שאני רוצה. הכשרון המופלא של שניהם הביא לעולם את פשוט להיות, רק שחדוה לא התחברה ולא רצתה להקליט את השיר. חודשיים של שכנועים מסיבים עשו את שלהם. רק יומיים לפני צאת השיר לרדיו חדוה התאהבה בשיר והבינה את ההתעקשות שלי להקליט אותו. מאז השיר הפך לאחד המושמעים בשנה החולפת, השיר ליווה פרומואים של ערוצים שונים והחזיר את חדוה לתודעה.

2. מרב סמן טוב – זה יבוא לאט
התאהבתי באשה המופלאה הזו לפני כמה שנים והתחננתי לעבוד איתה. למזלי היא רצתה לעבוד איתי. העבודה עם מרב היא ריצת מרתון וברור לי שמתישהו כולם יכירו אותה ויגיעו להופעות שלה. מרב היא כשרון נדיר עטוף ברגישות אינסופית, שמוציאה תחת ידה שירים שמצליחים לרגש אותי. כמה פעמים במהלך השנה החולפת מרב שלחה לי סקיצות של שירים ופשוט ישבתי ובכיתי מול המחשב. הקול שלה בשילוב השירים שהיא כותבת הופכים אותה מבחינתי לאחת הזמרות והפרפורמריות הטובות בארץ כיום.

3. ברק ביטון – דרך לעבור
לפני שנתיים הגיע אלי בחור צעיר וקצת מבולבל. עברנו תהליך ארוך של עבודה ומיצוב ומעבר לכשרון ענק הרווחתי חבר טוב. ברק הוא אחד היוצרים והזמרים הצעירים המבטיחים לדעתי ואני שמח שתחנות הרדיו בארץ הסכימו איתי. כשם השיר, יש לנו עוד דרך לעבור, אבל אני יודע שזו תהיה דרך מהנה ביותר.

4. פז פרל – רק עוד דקה
שנים חלמתי על שיר כזה שיגיע מישראל. שיר מעולה עם הפקה שמצלצלת כמו ענק יהלומים של מלכת אנגליה. יכול להיות שישראל עדיין לא מוכנה לשירים גדולים עם הפקה שכזו, אבל אני הרווחתי את אחד השירים הטובים ששמעתי השנה.

5. איל גלבוע – מותק
לפעמים יש שירים טובים שאתה יודע שתחנות הרדיו בארץ יתעלמו מהם. למה? ככה. פשוט יודעים. חלק מהעבודה שלי כאיש שמלווה את האמנים היא לדעת מה כן אפשר לעשות על מנת לקבל קצת יחס מהתקשורת. בשיר הזה הבאנו את דובי גל שישחק עם בובת מין בקליפ כל כך מהנה ומצחיק. אני מאוד אוהב את האלבום של איל ומקווה שתגיעו אליו גם ללא עזרת תחנות הרדיו.

6. ירדן עוז – Save me
שיר הנושא של הספר שלי, שלוש דקות של נצח. כהחלטה שיווקית החלטתי להוציא שיר שאני מאוד אוהב, ולמזלי, שירלי נוב, אחת הזמרות עליה ביססתי את הדמות הנשית הראשית בספר (ירדן עוז) ושגם נמצאת על עטיפת הספר, שמחה להקליט את שיר הנושא. יום אחד אני עוד אעשה עם שירלי אירוויזיון. היא אחת הזמרות המעולות שיש כאן וללא ספק אחת המקסימות.

7. ירונה כספי – קצה
אחרי אלבום מופלא שאחד השירים ממנו היה לשיר הישראלי המושמע ביותר בתחנת 88 בשנה הקודמת, ירונה שיחררה שיר נוסף שלא מתוך האלבום. שיר שהוא בעצם יצירה מדהימה. לא מדובר על להיט רדיו, זה היה ברור, אבל מדובר בשיר שמי שיש לו סבלנות ויכולת החלה פשוט התאהב והתרגש. זכיתי לעבוד ולהכיר את ירונה ואין מאושר ממני.

8. חדוה עמרני – דרך
לאחר ההצלחה של חדוה עם פשוט להיות הקלטנו שני שירים חדשים. התגובות מהאנשים ששמעו את השיר היו מעולות. סוף סוף שירים כיפים וסוחפים, שירים עם טקסטים שיש בהם משמעות ושאפשר לשיר איתם בתוך הרכב בפקק, כשהנהגים ברכבים מסביב מסתכלים עליכם כאילו אתם זקוקים לאשפוז. כל כך כיף לעבוד עם חדוה וגם עם מרב סמן טוב שכתבה את השיר, ואני חושב שהאנרגיה הזו יצאה החוצה אל המאזינים.

9. מרב סמן טוב – מהחלון
נראה לי שכמות המחמאות שמרב קיבלה כאן עוברת את גבול הטעם הטוב והיא תתחיל להרים אף. אז מרב, חמודה, את אופציה ב'. זו בדיחה פנימית שמרב תבין. אני די משוכנע שכשהיא תקרא את מה שכתבתי היא תיקח את האוטו ותבוא להפליק לי בישבן. מצד שני היא יודעת שאני אהנה מזה. Win Win.
בכל מקרה כדאי לכם לשים לב לשירים של מרב שיצאו ולאלה שיצאו בעתיד.

10. ברק ביטון – שוב מאמינה
כל מה שכתבתי מקודם על ברק תקף גם לשיר הזה. אוסיף שהוא גם חתיך.

11. חדוה עמרני – כמו (אבל לא)
שיר שנכתב על ידי מרב סמן טוב ללהקת סקסטה וחדוה הצליחה לחטוף אותו מהידיים שלהן. אי אפשר שלא להעריך זמרת שמאיימת על חיי אם השיר לא יגיע אליה. אני מעריך אנשים שנלחמים על מה שהם רוצים ולא בוחלים בשום אמצעי.

 

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה