בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | השנה שלי בלינקטון | השנה שלי בלינקטון - מורן יונה, אשת יחסי הציבור, מסכמת את תשע"ו

השנה שלי בלינקטון - מורן יונה, אשת יחסי הציבור, מסכמת את תשע"ו

השנה שלי בלינקטון - מורן יונה, אשת יחסי הציבור, מסכמת את תשע"ו

השנה שלי בלינקטון: אנשי יחסי הציבור של ישראל מסכמים שנה בפלייליסט הלינקטונים שהפיצו לתקשורת.
הזדמנות טובה לשמוע את הצד האישי שלהם, לקרוא על החיבור לפרויקטים עליהם עבדו וגם לראות לאילו שירים של אחרים בחרו לפרגן.

מורן יונה בעלת משרד יחסי ציבור ותקשורת, משרד המתמחה בתחום התרבות וייצוג אמנים ומעניק פתרונות 360 הכוללים מיתוג, פרסום כלל ערוצי ויחסי ציבור, מסכמת את השנה שלה בלינקטון: 
"מול מערכת לינקטון אני עובדת מהיום הראשון שבו היא יצאה לאויר העולם המוסיקאלי וחסכה לנו שעות של עבודה והתעסקות עם סינגלים פיזיים שעד אז נשלחו באופן אישי לכל שדר ועורך.
זכיתי להכיר מעבר למקצועיות שלא ניתנת לפשרה אנשים מדהימים, אנושיים ואכפתיים שלוקחים כל פרויקט בפני עצמו, דבר שאינו מובן מאליו בתעשייה רוויית אמנים.
לינקטון היא המערכת הייעילה ביותר בתהליך שחרור סינגלים ואלבומים והוצאתם מחדרי ההקלטה הממוזגים ל"עולם התרבות" .
מעבר למערכת יעילה ומקצועית היא מספקת בית חם לאמנים ולאנשי יחסי ציבור ומשמשת כמשפחה ואוזן קשבת לצרכי כל אחד מהנפשות הפועלות בשלב שבו משתחרר סינגל. ללא סנכרון מושלם בין משרד יח"צ ומערכת לינקטון לא ניתן להגיע לתוצאות המקסימליות".

להאזנה לפלייליסט הלינקטונים המלא של מורן יונה  

1. נסרין קדרי – בנאדיק
ממש בתחילת השנה הלועזית שיחררה נסרין את אחת מהקלסיקות המוסיקאליות "על זמנית"- "בנאדיק" שיר שהוא שילוב בין השפות, דרכו פילסה בשנה הנוכחית את דרכה בצורה בטוחה לפסטיבלים בינלאומיים נחשבים- פסטיבל LA FOLLE JOURNE' פסטיבל זינט, אירועים ממלכתיים עצרת רבין, אירוע בבית הנשיא ולקבל והצליחה לשרטט מחדש את גבולות המיינסטרים כדיווה של המוסיקה הים תיכונית בישראל.

2. מיכאל פרץ – אומרים
בתחילת השנה העברית וממש לפני ראש השנה שיחרר מיכאל פרץ את הסינגל הראשון שלו בקריירה. עד אז אני זכיתי להכיר אותו כחזן הקהילה היהודית בבריסל. כששמעתי את השיר הזה לראשונה התאהבתי ומיד ידעתי שזה הפרויקט שלי ! הטקסט אותו כתב גוסטו מדבר בעד עצמו ולא ניתן להוסיף מילה מעבר.

3. גוסטו – ברהם
בשנים בהם אני עושה יחצ לאמנים יוצא לי להאזיו לאינספור סינגלים, אך ישנם סינגלים שנשארים איתי הרבה אחרי שהפרויקט היחצני מסתיים. כזה הוא "ברהם". הסיפור מאחורי הטקסט הוא מהסיפורים המרגשים ביותר שהאזנתי להם בחיי סיפור המשרטט נוסטלגיית ילדות בהשראת חייו של היוצר והמוסיקאי – ברהם סווירי.
גוסטו נהג בילדותו לטייל בין סימטאות שוק מחנה יהודה הירושלמי, שם, בחנות קטנה, ישב לו ברהם סווירי שהיה "שם דבר" במרוקו, ולאחר שעלה לארץ, התמקם בחנות בשוק מחנה יהודה ומכר מחטים. סווירי היה ידוע כאומן ויוצר מוערך מהעיר אסווארה במרוקו ומי שלימים הפך למורו של נינו ביטון, מייסד תזמורת המגראב בישראל ומהיוצרים הגדולים של המוסיקה האנדלוסית בארץ.

4. ניצן לוי – אושר באויר
יש הרבה אמנים מוכשרים אבל אין הרבה אמנים שעושים למען התרבות. ניצן לוי הוא אומן מוערך ומעבר גם ייזם תרבות הוא משקיע בקריירה עצמית אך לא שוכח את הילדים והנוער ובעזרת בית ספר למוסיקה שהקים באשקלון הוא מאדיר את האומנות. אושר באויר הוא סינגל קייפי וזורם שמוכיח שניצן הוא הרבה יותר ממבצע

5. עופר לוי – תראי אותי
שיתוף פעולה ראשוני של עופר לוי מהווקאליסטים ה"פנומינאלים" בארץ עם היוצר גוסטו שמביא את עופר לוי למקומות שעדיין לא שמענו אותו בהם לעיבוד אדיר של ציקי זנטי המשלב בסינגל נגנים חיים : תזמורת כנרים,תופים, כלי הקשה, סקסופון, גיטרה פלמנקו, בס, פסנתר.

6. קריזמו – עוקף קריות
השנה הזו היתה מבורכת בגאנר ההיפ הופ הישראלי והיה נדמה שאמנים מוכשרים ביותר שעד כה היו במרתפי האולפנים יצאו אט אט וכבשו את השטח והתקשורת. קריזמו צעיר וקריזמתי בסינגל שעקף את כל השאר והשאיר טעם של עוד…

פינת פרגון

7. דקלה – הוא כותב לי מאמי
שיר שמשמיעה ראשונה שווה את ליבי ! העיבוד, השירה, הגרוב שהשיר הזה נותן מסיט את המחשבה למקומות אחרים ונותן רגע של "בריחה" מיום לחוץ בעבודה. נראה לי שזה גם מה שיגרום לי לרוץ ולרכוש את האלבום שיוצא השבוע. מוסיקה ים תיכונית שנתפרת במידות מדוייקות לקול מרגש של אמנית ישראלית אדירה !

8. נתן גושן- זה שלנו
גרוב היסטרי לשיר היסטרי. אני אוהבת בגושן את החדשנות והמקצועיות הבלתי מתפשרת שנשמעת בכל סינגל שיוצא כבשורה חדשה כזה הוא הסינגל "זה שלנו"

9. סטטיק ובן אל – ברבי וקן
יאמר לזכותם שהם הביאו לשינוי אדיר בפלייליסט הישראלי בשנה האחרונה והכניסו מחדש את ההיפ הופ ללב הסצנה. ברבי וקן ראוי לכל השבחים לעיבוד אדיר שמעבר להסטריה הביא היסטוריה חדשה בכך שהגיע למליונים יוצאי דופן של האזנות ביו טיוב.

moranyona5@gmail.com | פייסבוק 

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה