בלוג המוזיקה של לינקטון - התחנה הראשונה של המוזיקה בישראל

אתה כאן: בית | כללי | שיר וזיכרון תשע"ד 2014 - תחילתה של מסורת..

שיר וזיכרון תשע"ד 2014 - תחילתה של מסורת..

שיר וזיכרון תשע"ד 2014 - תחילתה של מסורת..

פרויקט "שיר וזיכרון"  הוא  יוזמת הפקה ראשונה של חברת לינקטון. האלבום נולד מתוך שיתוף פעולה שלנו עם רשת ג' ואתר Ynet בכדי לאפשר התבוננות מוסיקלית אחרת ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה. המטרה היתה ליצור תמהיל רחב ומגוון שכל אחד ואחת יוכלו למצוא בו את עצמם. לשם כך שיכַּנו יחדיו ביצועים חדשים לשירים הקלאסיים, שירים חדשים שנכתבו במיוחד ושירים שיצאו בכל מיני מסגרות בעבר ושמצאנו לנכון להאיר אותם שוב.

 האבדן הפרטי של בני המשפחות השכולות הופך בימי הזיכרון לאבדן משותף הנושא עמו צורך עז לבטא כאב והזדהות עם הצער והיגון. בימים של כאב וזיכרון כולנו חוזרים אל הרדיו. המוסיקה הופכת לחוט השני המאפשר לנו להניח את ענייני החול בצד לרגע, להתייחד, להיזכר, להתרגש.

 ואכן ההתרגשות הייתה עצומה והגיעה לא רק מאיתנו, אלא מכל מי ששמע על הפרויקט ונרתם לעזור בו:

חרף הזמן הקצר שהקצבנו לשליחת חומרים והפצת הבקשה דרך עמוד הפייסבוק שלנו בלבד – הופתענו מכמות ואיכות השירים שהגיעו אלינו. שירים שפשוט ישבו שם והמתינו.

 התרגשנו לקרוא את הסיפורים, הזיכרונות והחיבורים לשירים שנשלחו. הנה ציטוט של אופיר חיון, ששלח אלינו את" יום הולדת עצוב" לזכרו של אחיו ונבחר להצטרף לאלבום השנה. הטקסט מרגש במיוחד ומשקף באופן הכי מדוייק את רוח פרויקט שיר וזיכרון: "אומרים שבן אדם מת פעמיים, פעם אחת במותו, ופעם אחת כשאחרון האנשים שהכיר אותו מת גם הוא, מכיון שלמוסיקה אין גיל, אני יודע שההנצחה והזיכרון של רונן יישמרו הודות לשירים שכתבתי".

 ההירתמות של רשת ג' וYnet, שותפינו לפרויקט הייתה מהירה ומוחלטת ואפשרה לתת חשיפה מקסימלית ואיכותית לשירי האלבום- בפינות מיוחדות ששובצו במהלך יום השידורים המיוחד ברשת ג', בהן סופר סיפורו של כל שיר- וגם באמצעות שתי כתבות מקיפות אודות שירי הפרויקט והסיפורים העומדים מאחוריהם באתר Ynet/

Ynet- כתבה ראשונה

Ynet- כתבה שניה

לידיעה ברשת ג' אודות פרויקט שיר וזיכרון

 האלבום הופץ בצהרי יום א- ערב יום הזיכרון לכל אמצעי התקשורת הישראלים באמצעות לינקטון וזכה לחשיפה רחבה במיוחד: בתוך כ36 שעות זכו שירי האלבום ל 230 השמעות ברחבי הרדיו הישראלי. (לפי מערכת רדיומטר- לניטור תוכן מוזיקלי).

 כמו כן עלו אינספור כתבות ופרסומים אודות האלבום ושירים נבחרים ממנו ברחבי הרשת- באתרי מוזיקה כמו חרסונסקי מיוזיק וחפלה, בלוגים מוזיקלים, ברחבי הפייסבוק ואף זכה להמלצה חמה מהעמוד של פסטיבל יערות מנשה..

אלה הם שירי האלבום:

 1. שרית חדד- שנינו מאותו הכפר
 2. יהודה פוליקר- צעירים לעולם
 3. אלמנה שחורה- החול יזכור
 4. עמיר בניון- געגוע אינסופי
 5. להקת פיקוד הצפון- מסיבת מחזור
 6. הפרויקט של רביבו- אבא
 7. שלומית אהרון- זכרו והזכירו
 8. גלי עטרה- והאדמה לא ידעה
 9. החצר האחורית- פרזות
 10. אסף שריג- מותי בא לי פתע
 11. ששי קשת- גם בבית הזה
 12. נעם רותם- מדברים על הילד
 13. לירז זרחיה- בוקר קם
 14. רוני גינוסר וגון הלוי- הוא לא ידע את שמה
 15. אופיר חיון- יום הולדת עצוב
 16. שרון רוטר ויוסי פרץ- אני כותב רק פעם בשנה
 17. מקהלת מורן- רקמה אנושית
 18. דודו יצחקי- חייכי בשמו
 19. רמה מסינגר והקאמרטה ירושלים- חשבון עובר
 20. ירונה כספי- הרעות

בהזדמנות זו נרצה להודות שוב לאמנים הנהדרים ששלחו לנו שירים ועבדו מולינו, לחברות התקליטים שאיפשרו שימוש בתוכן שלהן, לשפ"ם, לכל האנשים שנרתמו ועזרו להצלחת הפרויקט ובראשם נועם גילאור (רשת ג') וסטלי סלומונוב (Ynet).

  החיבוק שקיבלו שירי האלבום הבהיר לכולנו שהתחיל פה משהו שהוא גדול מאיתנו ואנו מקוים ומאמינים בכל ליבנו שניפגש גם בשנה הבאה.. בתקווה שהשכול יהיה רק משהו ששומעים עליו בשירים..

הגב עם פייסבוק

גלול למעלה